فضه سادات حسینی:
حجاب من در بیرون از صدا و سیما بیشتر است/ حفظ حجاب اگرچه سخت بود اما هیچ گاه چادر مرا محدود نکرد
Share/Save/Bookmark
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ تير ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۲
مجری و گوینده خبر گفت: شأن چادر شأن فردی است که آن را به سر می کند؛ بسیاری اوقات انسان ها را از روی پوششی که دارند مورد قضاوت قرار می دهند و چقدر خوب است که ما یاد بگیریم که اجازه ندهیم پوشش ما منجر به قضاوت های نا به جا از سوی افراد مختلف درباره ما بشود.
حجاب من در بیرون از صدا و سیما بیشتر است/ حفظ حجاب اگرچه سخت بود اما هیچ گاه چادر مرا محدود نکرد
به گزارش جهانبین نیوز؛ به نقل از خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ فضه سادات حسینی یکی از گویندگان و مجریان خبر صداوسیما و تلویزیون و جزء مجریانی است که به دور از حاشیه و با حجابی که حتی در بیرون از محیط کار هم پررنگ و نمایان است به فعالیت های خود در عرصه رسانه ادامه داده است.
فضه‌سادات حسینی گوینده جوان خبر سیماست که در بخش‌های مختلف خبر اعم از خبر ساعت ١۴، شبکه قرآن و گفت‌وگوی ویژه خبری اجرا دارد. او همچنین مترجم عربی و انگلیسی و دارای دکترای حقوق دانشگاه تربیت مدرس است.

متن زیر حاصل گفتگوی صمیمانه وی با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا پیرامون فعالیت های وی و حجاب او بوده که چگونه ضمن حفظ پوشش خود نه تنها در عرصه خبر بلکه در عرصه تدریس و تحصیل هم به بالاترین سطح از موفقیت رسیده است.

فضه سادات حسینی، مجری و گوینده خبر صدا و سیما در پاسخ به سوالی مبنی بر آغاز حجاب برای خودش اظهار داشت: در خانواده ای کاملاً مذهبی و محجبه به دنیا آمده ام و از کودکی همه اطرافیان و فامیل های درجه اول و دوم من محجبه و غالباً دارای پوشش چادر بوده و هستند؛ پوشش همه خانم های خانواده من چادر است.

وی با بیان اینکه از ۷ سالگی رسماً شروع به پوشیدن چادر به صورت مداوم کرده ام بیان داشت: تا پیش از ۷ سالگی بر حسب عادت و علاقه گاه گاهی چادر را به سر می انداختم اما بعد از ۷ سالگی چادر همیشه با من بوده و هر کجا که حضور داشتم حتما با حجاب چادر بوده است.

ارمغان چادر برای من امنیت روحی و روانی است

این مجری خبر صداوسیما در ادامه افزود: من حتی در سفرهای خارجی هم چادر سر می کنم و البته در کوهنوردی، گردش، مدرسه دانشگاه و هر کجا چادر همواره با من بوده و اکنون چادر به بخشی از وجود من تبدیل شده و نمی توانم تصور کنم یک لحظه هم بدون چادر باشم.

حسینی با بیان اینکه نحوه انتخاب پوشش من اجباری نبوده عنوان کرد: اگرچه در ابتدا پوشیدن چادر برای من به عنوان یک تقلید بوده اما در ادامه تنها انتخاب من برای پوشش چادر بود و وقتی متوجه حصار امنی شدم که چادر برای من به وجود آورده است به انتخاب خودم بیشتر مطمئن شدم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تنها حجاب چادر نیست بیان داشت: بسیار دیده ایم که برخی از خانم های مانتویی هم حجاب کاملی داشته و از سنگینی و وقار برخوردار هستند اما قطعاً چادر به خاطر پوشانندگی بیشتر و ایجاد حس امنیت حجاب برتر است.


حفظ حجاب اگرچه سخت بود اما هیچ گاه چادر مرا محدود نکرد

این مجری خبر صداوسیما ضمن تأکید بر ارتباط حجاب با امنیت روانی و آرامش خاطر تصریح کرد: در همه سال ها چادر با من بوده است و هیچ گاه حس نکردم چادر و یا حجاب من و فعالیت های مرا محدود کرده است. هرچند در زمستان و تابستان به خاطر گرما و سرما به خاطر پوشیدن لباس های زمستانی و تابستانی اندکی سختی پیش می آید اما در قبال امنیتی که برای من به وجود آورده این سختی را به جان می خرم و ارزش دارد؛نمی گوییم نگاه داشتن حجاب و پوشیدن چادر آسان است و هرکسی که یک بار پوشیدن چادر را تجربه کرده باشد متوجه می شود که این نوعی جهاد است ولی به خاطر تبعات بعدی پوشش و حجاب این سختی و این جهاد شیرین است.

حسینی ضمن تأکید بر اینکه چادر شأن دارد عنوان کرد: بعضی وقت ها که که برخی از خانم های چادری را می بینم با خود می گویم کاش این افراد هیچگاه چادر به سر خود نکنند چرا که با حرکات نامناسب و آرایش های زننده و جلف بودن، شأن چادر را زیر سوال می برند؛ وقتی من چادر را به عنوان پوشش انتخاب می کنم دیگر نمی توانم هر لباسی را زیر آن بپوشم و باید سعی کنم شأن چادر را رعایت کنم.

نگذاریم از روی پوششمان ما را نادرست قضاوت کنند

وی در ادامه افزود: شأن چادر شأن فردی است که آن را به سر می کند؛ بسیاری اوقات انسان ها را از روی پوششی که دارند مورد قضاوت قرار می دهند و چقدر خوب است که ما یاد بگیریم که اجازه ندهیم پوشش ما منجر به قضاوت های نا به جا از سوی افراد مختلف درباره ما بشود.