کارشناس مسائل سياسي:
عوامل فتنه در لایه های جامعه حضور دارند /حماسه 9 دی موجب اقتدار دیپلماسی کشور
Share/Save/Bookmark
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۴
کارشناس مسائل سياسي گفت: متاسفانه خواص بي بصيرت به دست اربابان خارجي این حرکت شيطاني را عليه انقلاب و نظام ايجاد کردند که برخی در لايه هاي جامعه حتي بين مسئولين هم حضور دارند که مترصد آن هستند تا فرصت ديگري فراهم شود و به اهداف خودشان برسند.
عوامل فتنه در لایه های جامعه حضور دارند /حماسه 9 دی موجب اقتدار دیپلماسی کشور
به گزارش جهانبین نیوز، رمضانعلي شريفي در گفتگو با خبرنگار کلار، اظهار داشت: دشمن به دنبال عدم توفيق و به دست آوردن اهداف خود در فتنه ۷۸ کوي دانشگاه در اطاق هاي فکر خود به دنبال نقشه اي براي براندازي و منحرف کردن نظام در فتنه ۸۸ شد.

وي گفت: دولت هاي غربي در مدت ۱۰ سال از ۷۸ تا ۸۸ با برنامه ريزي و آموزش عوامل داخلي براي اعتشاش، ناامني و ايجاد فتنه به دنبال آن بودند تا در مقطع بعدي از آنها استفاده کرده و به اهدافشان برسند.

شريفي با اشاره به نقش فعال و فعاليت هاي چشمگير سفارت انگليس در فتنه ۸۸، گفت: انقلاب هاي مخملي توسط "جرج سوروس" يهودي سرمايه دار آمريکايي بنيان گذاري شده است و دلارهاي آمريکايي را او در اين مسير هزينه مي کند؛ وي در فتنه ۸۸ گفته بود من با بعضي از مسئولين که در ايران محبوب هستند نشست داشتم تا براي ايجاد انقلاب مخملي به ما کمک کنند.

وي با اشاره به تلاش هاي جرج سوروس براي ايجاد انقلاب هاي مخملي که در کشورهايي مانند گرجستان و اوکراين نيز اجرا شد، گفت: مقام معظم رهبري در سال ۸۸ هشدار داده بودند که فتنه اي در راه است اما متاسفانه برخي ها توجه نکردند.

اين کارشناس مسائل سياسي افزود: عليرغم تمام تلاش ها و برنامه ريزي هاي گسترده با عنايت خداوند، هوشياري مردم و درايت و آينده نگري مقام معظم رهبري فتنه سال ۸۸ شکست خورد.

خسارت هاي فتنه ۸۸ بيشتر از ۸ سال دفاع مقدس بود

وي افزود: کارشناسان برآورد کرده اند لطمات، ضربات و خسارت هايي که اين فتنه براي کشور ايجاد کرد از هشت سال دفاع مقدس بسيار بيشتر است.

شريفي بيان کرد: متاسفانه خواص بي بصيرت به دست اربابان خارجي اين حرکت شيطاني را عليه انقلاب و نظام ما ايجاد کردند که به زعم خودشان قصد داشتند انقلاب را ساقط کنند.

وي گفت: در حين انتخابات ۸۸ نظرات و ارزيابي هاي کارشناسان و اعتراف غربي ها همه دال بر آن بود که آقاي احمدي نژاد قطعا راي خواهد آورد و رقباي ديگر هم قطعا نمي توانند با او رقابت کنند.

شريفي با بيان اين که انقلاب هاي مخملي بيشتر در زمان انتخابات برنامه ريزي و اجرا مي شود، گفت: دولت هاي غربي براي رسيدن به اهداف خود انتخابات رياست جمهوري ايران را انتخاب کردند و ۸۵ درصد حضور مردم را زير سوال بردند.

حصر خانگي حداقل مجازات براي سران فتنه است

وي ضمن بيان اين که مقام معظم رهبري ۲۲ گناه نابخشودني براي سران فتنه برشمردند، گفت: رافت اسلامي شامل حال سران فتنه شده که در حصر قرار گرفته اند و اين يک مجازات حداقلي براي آنها است.

اين کارشناس مسائل سياسي گفت: غربي ها بعد از آن که در فتنه ۸۸ ناکام ماندند تحريم ها را به شدت عليه کشور تشديد کردند و در سال ۸۹ شديدترين تحريم هاي علمي، صنعتي، هسته اي و فناوري عليه ايران را به اجرا گذاشتند.

تحريم ها پس از فتنه ۸۸ شدت گرفت

وي گفت: پس از فتنه ۸۸ شخصيت ها و مقامات کشور به شدت تحريم شدند و مسئولين وقت نيز در آن زمان مقاومت کردند، مسئله هسته اي را منطقي پيش بردند و غني سازي ۲۰ درصدي براي استفاده در زمينه هاي دارويي و بيماري هاي صعب العلاج را فراهم کردند.

اين کارشناس مسائل سياسي افزود: زمينه سازي براي اغتشاش، ضربه زدن به نظام از درون، ضربه به ملت و تلخ کردن کام مردم پس از مشارکت در انتخابات، هتک آبروي نظام در مقابل ملت ها، بي بصيرتي و تداوم غفلت، تهمت به نظام اسلامي و تمکين نکردن به راي مردم و خدشه به آن از جمله گناه هاي نابخشودني سران فتنه درسال ۸۸ بود.

عوامل فتنه در لايه هاي جامعه حضور دارند

شريفي ادامه داد: در لايه هاي جامعه حتي بين مسئولين از عوامل فتنه حضور دارند که مترصد آن هستند تا فرصت ديگري فراهم شود و بتوانند اهداف خودشان را دنبال کنند.

وي گفت: مقام معظم رهبري فرمودند مردم ايران خودجوش زماني که متوجه شدند انقلاب آنها با خطر مواجه شده بيدار و آگاه در صحنه حضور پيدا کرده و از نظام و ولايت فقيه دفاع کردند.

شريفي اضافه کرد: در روز ۹ دي ملت ايران همانند سيلي خروشان مانند زمان انقلاب با حضوري مثال زدني و عظيم به صحنه آمدند و نقشه هاي دشمن را نقش بر آب کردند.

حماسه ۹ دي موجب اقتدار ديپلماسي کشور شد

وي گفت: پيوند محکم تر و راسخ تر ملت با ولايت، اقتدار ملت ايران و دلبستگي مردم نسبت به نظام و نا اميدي دشمن از جمله نتايج حماسه ۹ دي در سال ۸۸بود.

اين کارشناس مسائل سياسي گفت: حضور مردم در روز ۹ دي باعث شد تا مسئولين دلگرم شوند و در عرصه هاي مختلف داخلي، اقتصادي و ديپلماسي با اقتدار حاضر شوند.

انتهاي پيام/1022ج

کد مطلب: 32368