«۲۳۰ هزار» قیمت بود نه شمارگان!
اشتباه عجیب در اعلام پرتیراژترین کتاب مرداد۹۶/ عذرخواهی خانه کتاب
Share/Save/Bookmark
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۶
خانه کتاب که هفته قبل اعلام کرد «دختری در قطار» با ۲۳۰ هزار نسخه پرشمارگان‌ترین کتاب در ماه مرداد بوده، حالا با اصلاح این آمار، اعلام کرد این عدد مربوط به قیمت این کتاب بوده است!
اشتباه عجیب در اعلام پرتیراژترین کتاب مرداد۹۶/ عذرخواهی خانه کتاب
به گزارش جهانبین نیوز؛ ۲۲ شهریورماه جاری روابط عمومی موسسه خانه کتاب در گزارشی که برای رسانه‌ها ارسال کرده بود و خبرگزاری مهر نیز عیناً آن را به نقل از این منبع رسمی منتشر کرده بود (اینجا) پرشمارگان‌ترین کتاب کشور را در مردادماه جاری، کتاب «دختری در قطار» و تعداد نسخه‌های چاپ شده از آن را ۲۳۰ هزار نسخه عنوان کرده بود. اما امروز یکشنبه ۲۶ شهریور روابط عمومی این موسسه با ارسال اصلاحیه‌ای، از بروز یک اشتباه در درج و اعلام آمار یادشده، خبر داده است.

متن اصلاحیه آمار نشر مردادماه که برای رسانه ها ارسال شده است، در زیر عیناً منتشر می‌شود:

«به گزارش روابط عمومی خانه کتاب، بر اساس آمار نشر مردادماه که در روزهای گذشته منتشر شد کتاب «دختری در قطار» با ۲۳۰ هزار نسخه در صدر جدول پرشمارگان‌ترین کتاب‌ها قرار گرفت که این آمار صحیح نبوده و به دلیل خطای ثبت اطلاعات و قرار گرفتن قیمت کتاب که ۲۳۰۰۰۰ ریال بوده به صورت اشتباه در فیلد شمارگان، رخ داده است.

موسسه خانه کتاب ضمن پوزش بابت خطای رخ داده شده، فهرست پرشمارگان ترین کتاب های منتشر شده در مردادماه ۱۳۹۶ را به شرح زیر اعلام می کند:

کتاب‌های «قرآن کریم:جزء سی ام با سوره مبارکه حمد و آیه الکرسی» و «هیجده سوره از قرآن کریم» هر یک با ۱۰۰هزار نسخه در جایگاه اول و دوم هستند و پس از آن کتاب‌های «قرآن مجید با ترجمه فارسی» با شمارگان ۸۰هزار نسخه، «حضرت یار:خاطرات خود گفته حضرت آیت الله سید علی خامنه ای» با شمارگان ۵۵هزار نسخه، «منتخب ادعیه و زیارات: به اضافه سوره‌هایی از قرآن مجید با ترجمه فارسی» با شمارگان ۵۰هزار نسخه و «شهید» با شمارگان ۵۰هزار نسخه در جایگاه های بعدی قرار دارند».


منبع: مهر

انتهای پیام/1026ج

کد مطلب: 36238