رتبه 9 کنکور ریاضی در چهارمحال و بختیاری؛
لطف خدا مهم‌ترین عامل در موفقیتم بود/ کیفیت درس خواندن مهم‌تر از کمیت آن است
Share/Save/Bookmark
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۷
رتبه 9 کنکور ریاضی در چهارمحال و بختیاری گفت: ساعات مطالعه مهم نیست با کیفیت و فهم مطالب از اولویت بالایی برخوردار است و با توکل به خدا موفقیت حتمی است.
لطف خدا مهم‌ترین عامل در موفقیتم بود/ کیفیت درس خواندن مهم‌تر از کمیت آن است
محمد رضا ضیائی شهرکی رتبه 9 ریاضی کنکور سراسری 95 در چهارمحال و بختیاری در مصاحبه اختصاصی با جهانبین نیوز، گفت: از تابستان 94 شروع به درس خواندن کردم و روزانه حدود هفت الی هشت ساعت مطالعه می‌کردم.

وی با بیان اینکه روزی که نتایج اعلام شد من خواب بودم افزود: خواهرم نتایج را دیده بود و این خبر را به من داد، وقتی خبر را شنیدم از خوشحالی در پوست خود نمی‌گنجیدم.

ضیائی کیفیت درس خواندن را مهم‌تر از کمیت آن عنوان کرد و افزود: ساعات مطالعه مهم نیست با کیفیت و فهم مطالب از اولویت بالایی برخوردار است و من برای کنکور از تابستان سال سوم دبیرستان درس خواندن را آغاز کردم.

رتبه 9 ریاضی کنکور سراسری 95 در چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه تنها توکل برخدا و انگیزه بالا کارساز است، تصریح کرد: استفاده از کتاب‌های آموزشی می‌تواند در کنار کتب درسی نقش سازنده‌ای داشته باشد اما بیش از اینها توکل بر خدا و انگیزه بالا موثر است.

وی لطف خدا در کسب این رتبه را عامل اصلی دانست و گفت: اصلا فکر نمی کردم بتوانم چنین رتبه‌ای در کنکور داشته باشم.

ضیایی خاطرنشان کرد: من دوره دبیرستان خود را در تیزهوشان طی کردم اما نمی‌توانم بگویم که نقش اصلی را داشته است چراکه بسیاری از رتبه‌های برتر هم در مدارس عادی تحصیل کرده‌اند.

وی خطاب به دانش‌آموزان متقاضی برای شرکت در  کنکور سال آینده گفت: همت کنید و عزم جذب کنید چون با پشتکار و توکل برخدا قطعا موفق خواهید شد.

ضیایی ضمن تشکر از زحمات پدر و مادر و معلمان خود گفت: دعای مادرم در کنکور بسیار موثر بوده و موجب شد در روز کنکور هیچ استرسی نداشته باشم.

وی در انتها گفت: قصد دارم تا مقطع دکترا ادامه دهم تا بتوانم برای میهنم موفقیت‌های زیادی کسب کنم.

انتهای پیام/1022ج

کد مطلب: 29885