نمیانده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری:
مساجد بايد کانون وحدت، همدلي و صميميت باشد
Share/Save/Bookmark
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۶
نماينده ولي فقيه در چهارمحال و بختياري با بيان اينکه مساجد بايد کانون وحدت، همدلي و صميميت باشد، ابراز کرد: در جامعه حق مساجد به خوبي ادا نشده است.
مساجد بايد کانون وحدت، همدلي و صميميت باشد
به گزارش جهانبین نیوز به نقل از خبرنگار سامان ما، حجت الاسلام محمدعلی نکونام نماينده ولي فقيه در چهارمحال و بختياري و امام جمعه شهرکرد در همايش تجليل از دست اندر کاران و خادمين مساجد شهرستان سامان با بيان اينکه اگر کسي با مسجد پيوند خورد حتما سعادتمند و رستگار خواهد شد، اظهار داشت: مسجد مکاني براي تربيت انسان است و مسجد جايي است که تربيت انسان در آنجا شکل مي گيرد.

وی با اشاره بر اينکه خادمين و دست اندر کاران بايد کانون ها و پايگاه هاي مساجد فعال باشد عنوان کرد: مساجد بايد کانون وحدت، همدلي و صفا و صميميت باشد و برنامه و تصميمات بايد به گونه اي باشد که پيوند جوانان و نوجوانان با مساجد زياد شود.

نکونام با اشاره بر اينکه انسان بايد مسجدي باشد و پيوند خوبي با مسجد داشته باشد بيان داشت: بايد به محتوا مسجد جامعه عمل بپوشانيم و محتواي مسجد محتواي همه زيبايي ها است.

وي با بیان اينکه مسجد محتوايي معنوي به خود گرفت، بهشت است، عنوان کرد: مدير مسجد، امام جماعت است امام يعني هدايتگر و نشان دهنده راه است.

نکونام با بيان اينکه درحال حاضر وضعيت مساجد آنگونه که باید نيست، بيان داشت: مسجد در طراز اسلام و نظام جمهوري اسلامي نيست.

وي با تاکید بر اينکه مسجد بايد متحد و باصفا باشد، تصريح کرد: با آيين نامه جديد مساجد، مساجد بايد متحدالشکل باشند و در آن بايد انسجام ايجاد شود ايجاد انسجام در مسجد بر عهده امام جماعت است.

امام جمعه شهرکرد با بيان اينکه نبايد از فرصت ها و ظرفيت ها غافل شويم ، بيان داشت: نبايد مساجد مکاني براي شاد شدن مساجد باشد و شيطان لبخند بزند، بعد از ۳۸ سال از پيروزي انقلاب اسلامي هنوز در حوزه مساجد خيلي عقب هستيم و تاکنون حق مساجد را ادعا نکرديم.

نکونام بيان داشت: در راستاي ادعاي حق مسجد استقبال از مساجد را داشته باشم و شورو نشاط را در مساجد داشته باشيم.

نکونام با بيان اينکه حق و حقيقت از مومن جدا نمي شود، تصريح کرد: جلسات معارف و نشست هاي معرفتي را بايد تقويت کنيم.

وي افزود: بايد مساجد در محيط هاي گردشگري و تفريحي سالم شود.

انتهاي پيام1026ج /۶۰۱س

کد مطلب: 35905