شهردار گندمان:
پیگیر پرداخت معوقات کارگران هستم/هیچ کارگر خدمات شهری اخراج نشده است
Share/Save/Bookmark
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۹
شهردار گندمان گفت: برای رفع مشکلات این کارگران نامه زدم، قسمتی از حقوق و معوقات پرداخت شده و کارگران فقط دو ماه دیگر از شهرداری طلب دارند.
پیگیر پرداخت معوقات کارگران هستم/هیچ کارگر خدمات شهری اخراج نشده است
به گزارش جهانبین نیوز؛ جمعی از کارگران خدمات شهری شهرداری گندمان که از سال ۹4 موفق به دریافت حقوق و معوقات خود نشده بودند در اعتراض به این موضوع با یکی از سایت‌های شهرستانی مصاحبه کرده و مشکل خود را در میان گذاشتند.

کارگران در خبری که با تیتر "کارگران خدمات شهري گندمان چشم انتظار پرداخت حقوق/شهردار جديد: معوقات از سال ۹۴ است" در تاریخ سوم دی ماه منتشر شد اظهار داشتند: پیمانکار به وعده‌های خود عمل نمی‌کند و متاسفانه کسی در این مورد پاسخ‌گو نیست.

کارگران همچنین از تهدید به اخراج به جای عمل به تعهدات گلایه کرده و خواستار رسیدگی مسئولین به مشکلات‌شان شدند.

اما با خبر شدیم به دنبال انتشار این خبر جمعی از این کارگران اخراج شده و نه‌تنها حقوق‌شان را دریافت نکردند که کارشان را هم از دست دادند.

پیگیر پرداخت بدهی‌های کارگران هستم

احمدی شهردار گندمان در گفت‌وگو با جهانبین نیوز؛ اظهار کرد: کارگران خدمات شهری شهرداری از سال ۹۴ معوقات داشتند.

وی با بیان اینکه برای رفع مشکلات این کارگران نامه زدم که حقوق کارگران پرداخت شود افزود: نیروهایی که مدعی اخراج شدند اصلا قراردادی با شهرداری نداشتند و پیمانکار به دلیل اتمام قراردادشان با آن‌ها تسویه حساب کرده است.

هیچ کارگر خدمات شهری اخراج نشده است

شهردار گندمان با اشاره به اینکه هرگونه خبر درخصوص اخراج کارگران با حکم شهردار را رد می‌کنم و اخباری که در این خصوص در فضای مجازی منتشر می‌شود صحت ندارد افزود: قسمتی از حقوق و معوقات پرداخت شده و کارگران فقط دو ماه دیگر از شهرداری طلب دارند.

احمدی با تاکید بر اینکه شهرداری پیمانکاران را مکلف می‌کند حقوق کارگران را پنج ماه، چهار ماه یا دو ماه پیشاپیش پرداخت کند و این بنابر آن چیزی است که در قرارداد آمده افزود: پیمانکار به شهرداری گندمان تعهد داده بود، اما متاسفانه این تعهد خود را محقق نکرده است.

وی با بیان اینکه معوقات پرداخت نشده کارگران مربوط به چند سال گذشته است و بنابراین ما به فرصت نیاز داریم برای حل این مشکل خاطرنشان کرد: پیگیر موضوع پرداخت‌ها هستیم و هیچ کارگری هم تا امروز اخراج نشده است.

انتهای پیام/۱۰۲۶ج

کد مطلب: 37840