مدير جهاد کشاورزي کوهرنگ خبر داد
کشت موسير در 30 هکتار در زمين هاي مستثنيات ديم و كم بازده کوهرنگ
Share/Save/Bookmark
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۹
مدير جهاد کشاورزي کوهرنگ گفت: با توجه به محدويت منابع آبي و همچنين وجود خشكسالي ها و تنش هاي آبي كه به طور خاص در سال هاي گذشته نيز تشديد يافته است 30 هکتار از اراضي شيب دار شهرستان کوهرنگ به زير کشت گياه موسير رفته است.
کشت موسير در 30 هکتار در زمين هاي مستثنيات ديم و كم بازده کوهرنگ
به گزارش جهانبین نیوز به نقل از کوهرنگ خبر، مدير جهاد کشاورزي شهرستان کوهرنگ در جلسه شوراي اداري اين شهرستان بيان داشت: با توجه به محدويت منابع آبي و همچنين وجود خشكسالي ها و تنش هاي آبي كه به طور خاص در سال هاي گذشته نيز تشديد يافته است 30 هکتار از اراضي شيب دار شهرستان کوهرنگ به زير کشت گياه موسير رفته است.

عباس خسروي افزود: براساس اهداف و سياست‌هاي وزارت جهاد كشاورزي و در جهت توسعه كشت گياهان دارويي و باغات ديم در زمين هاي مستثنيات ديم و كم بازده مي باشد، از اين رو با توجه به شرايط مناسب آب و هوايي و شيب مناسب منطقه 30 هكتار از اراضي مستثنيات شهرستان كوهرنگ زير كشت موسير قرار گرفته و همچنان نيز ادامه دارد و استقبال بسيار بي نظير از اين كشت صورت پذيرفته است.

وي تصريح کرد: در اين راستا مديريت جهاد كشاورزي شهرستان كوهرنگ با همكاري پست بانك جهت ترغيب كشاورزان و بهره برداران بخش كشاورزي اقدام به پرداخت تسهيلات با كارمزد 10% مي نمايد.

انتهاي پيام1026ج /610ک

کد مطلب: 36841