امام جمعه لردگان:
روز 9 دي، روز بصيرت و روز وقت شناسي و بهنگام عمل کردن است
Share/Save/Bookmark
تاریخ انتشار : شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۲
امام جمعه لردگان گفت: 9 دي را فقط به سال 88 نبينيد امروز بايد با هشياري و آگاهي و با بصيرت بيشتر فتنه ها را بشناسيم و روز به روز فهم خود را نسبت به نظام و افزايش دهيم چرا که دشمن در هر زمان و مکاني دنبال فتنه اي نو و جديد است .
مرجع : پایگاه خبری سلام لردگان
روز 9 دي، روز بصيرت و روز وقت شناسي و بهنگام عمل کردن است
به گزارش جهانبین نیوز به نقل از خبرنگار سلام لردگان؛ حجت الاسلام سيد مهدي تاج زاد امام جمعه لردگان و سخنران همايش بزرگ 9 دي در شهرستان لردگان از حضور پر شور مردم اين شهرستان که با اين حضور خود تجديد بيعت با مقام معظم رهبري داشته اند تقدير و تشکر نمود.

وي افزود: در طول تاريخ زندگي بشر هميشه حوادثي مرکب از حق و باطل جريان داشت و باعث نا آرامي هايي در صدر اسلام تا کنون شده که به فتنه معروف شده است.

امام جمعه لردگان افزود: با وجود اين همه هشدارهايي که در قرآن کريم و ائمه معصوم(ع) در خصوص فتنه بيان داشتند، باز هم در جامعه اسلامي شاهد فتنه هستيم.

حجت‌الاسلام تاج زد، به برخي از فتنه هاي در صدر اسلام اشاره نمود و گفت: جريان سقيفه، جريان هايي مثل جنگ جمل، جنگ صفين، بالا بردن قرآن سر نيزه و... از فتنه هاي بود که از صدر اسلام وجود داشت.

وي افزود: سوال اينجاست که چه روشي براي مبارزه با اين حوادث وجود دارد؟ چطور مي شود پيشگيري کرد و چه راهکارهايي براي مقابله با اين فتنه ها وجود دارد؟ افرد حکومت اسلامي در مقابل اين حوادث چه نقشي دارند و چه کار مي توانند انجام دهند؟

تاج زاد بيان داشت: در قرآن کريم آمده است که وقتي فتنه اي به وجود آمد و آن کسي که ساکت است فتنه دامن آن را هم مي گيرد و عذابش را هم مي بيند و با توجه به آيات ديگر قرآن وظيفه همه ي مردم در مقابل فتنه اين است هر شخصي در مقابل فتنه موظف است، وظيفه اش را انجام دهد در غير اينصورت به عذاب الهي گرفتار مي شود.

وي گفت: برنامه دشمن هميشه فتنه انگيزي بين مسلمانان و مسلمين است هيچ وقت در جامعه کفر نفاق نيست بلکه در جامعه اسلامي دشمن نقشه مي کشد.

تاج زاد با اشاره به سخن امام علي (ع) گفت: آن حضرت فرمودند: اگر خواص جامعه کار غلطي را در پنهاني انجام داده اند خداوند عامه مردم را عذاب نمي کند اما اگر فتنه اي از سوي خواص آشکارا صورت گيرد و مردم سکوت بکنند هر دور را خداوند عذاب مي کند، فتنه گر را به خاطر فتنه اش عذاب مي دهد و و عوام را به خاطر سکوت در مقابل فتنه گر عذاب مي دهد.

وي با اشاره به تعبير مقام معظم رهبري حضرت آيت الله العظمي الامام خامنه اي گفت: روز 9 دي اولاً هويت حقيقي انقلاب ما و دوماً احساس وظيفه مردم در روز هاي حساس  تجلي پيدا کرد.

امام جمعه لردگان گفت: روز 9 دي روز بصيرت و روز فهم و دشمن شناسي است و روز وقت شناسي و بهنگام عمل کردن است. مردم ايران نشان دادند که هر کجا اسلام عزيز در خطر است مردم در صحنه حضور پيدا مي کنند همانگونه که در جنگ تحميلي همه ي دنيا در مقابل ايران ايستادند و مردم ايران نيز در مقابل همه دنيا ايستادگي کرد و پيروز شديم.

وي در پايان بيان داشت: 9 دي را فقط به سال 88 نبينيد امروز بايد با هشياري و آگاهي و با بصيرت بيشتر فتنه ها را بشناسيم و روز به روز فهم خود را نسبت به نظام و افزايش دهيم چرا که دشمن در هر زمان و مکاني دنبال فتنه اي نو و جديد است.

انتهاي پيام1026ج /630 ل

 

کد مطلب: 37822