مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان چهارمحال و بختیاری:
کانون فقط ۳۰ درصد از کودکان و نوجوانان چهارمحالی را پوشش می‌دهد
Share/Save/Bookmark
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۱
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان چهارمحال و بختیاری سطح پوشش کانون چهارمحال و بختیاری را فقط برای ۳۰ درصد از کودکان و نوجوانان استان عنوان کرد و گفت: ما برای ساخت مراکز جدید محدودیت داریم اما برای شهرهای با جمعیت بالای ۱۰ هزار نفر می‌توانیم با مشارکت شوراهای شهر و خیرین محل مراکز را تکمیل و در ساخت آن‌ها مشارکت کنیم.
کانون فقط ۳۰ درصد از کودکان و نوجوانان چهارمحالی را پوشش می‌دهد
فرزاد رحیمی مدیرکل کانون پوروش فکری کودکان و نوجوانان چهارمحال و بختیاری در گفت‌وگو با جهانبین نیوز؛ اظهار کرد: کانون در این استان در بحث کلاس‌های دوره‌ای یا اوقات فراغت که کارگاه‌هایی هستند که از نیروهای تخصصی برای برگزاری آن‌ها استفاده می‌شود در تابستان گذشته ۷۰ نفر به‌کارگیری کرده و زمینه اشتغال این افراد را برای چهار ماه فراهم ساخته است.

وی با اشاره به برگزاری ۲۶۵ کارگاه آموزشی در سال جاری خاطرنشان کرد: در این دوره‌ها ۲ هزار و ۴۴۱ کودک و نوجوان شرکت کردند و از آن‌ها بهره‌مند شدند.

رحیمی به جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی اشاره و یادآور شد: در دوره شهرستانی این جشنواره ۲۵۲ قصه‌گو از مربیان کانون، اعضا، گروه‌های آزاد و کودکان شرکت کرده و ۸۸ نفر به مرحله استانی راه یافته که از این تعداد هفت نفر به عنوان منتخب در مرحله منطقه‌ایی به رقابت پرداختند و در نهایت دو نفر به‌ مرحله بین‌المللی راه یافته و در تهران با حضور ۹ کشور حائز رتبه شدند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان چهارمحال و بختیاری به اجرای طرح کانون در مدارس از سال گذشته اشاره و بیان داشت: با توجه به نتایج خوبی که این طرح در ۶ ماهه دوم سال داشت به طور جدی درحال پیگیری است.

وی افزود: در این طرح ۶۵ مردسه و ۶ هزار دانش آموز دو روز در هفته در کانون حضور یافته و علاوه‌بر انجام فعالیت‌های آموزشی با فعالیت در کانون هم آشنا می‌شوند و در اجرای این طرح آموزش و پرورش همکاری خوبی با کانون داشته است.

رحیمی با اشاره به فعالیت‌های پژوهشی کانون در استان خاطرنشان کرد: از بین ۳۰ اثر پژوهشی ۲۰ اثر به مرحله کشوری راه یافته و از بین آن‌ها دو اثر برگزیده و دو اثر شایسته تقدیر شد.

وی از بهره‌مندی ۱۶ هزار کودک و نوجوان در سطح استان از برنامه‌های نمایشی طی یک سال گذشته خبر داد و گفت: تریلی سیار ۱۳ هزار نفر از این افراد را پوشش داده است.

رحیمی سطح پوشش کانون چهارمحال و بختیاری را فقط برای ۳۰ درصد از کودکان و نوجوانان استان عنوان کرد و یادآور شد: ما برای ساخت مراکز جدید محدودیت داریم اما برای شهرهای با جمعیت بالای ۱۰ هزار نفر می‌توانیم با مشارکت شوراهای شهر و خیرین محل مراکز را تکمیل و در ساخت آن‌ها مشارکت کنیم

انتهای پیام/۱۰۲۶ج

کد مطلب: 38226