خطيب نماز جمعه بروجن:
تغيير ذائقه، مهمترين هدف غربي هاست/تبليغات رسانه اي غرب عامل فروپاشي شوروي شد
Share/Save/Bookmark
تاریخ انتشار : جمعه ۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۴
خطيب نماز جمعه بروجن ضمن بيان اين که تغيير ذائقه مردم مهمترين هدف غربي هاست، گفت: تبليغات رسانه اي غرب براي تضعيف توانمندي هاي داخلي شوروي و ترويج سبک زندگي غربي عامل فروپاشي و ذليل شدن اين قدرت دنيا شد.
تغيير ذائقه، مهمترين هدف غربي هاست/تبليغات رسانه اي غرب عامل فروپاشي شوروي شد
به گزارش جهانبین نیوز به نقل از کلار، حجت الاسلام دکتر رضا سعادت فر در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه شهر بروجن ضمن توصيه نمازگزاران به تقواي الهي، اظهار داشت: در اوائل قرن بيستم به رهبري لنين در روسيه انقلابي صروت گرفت و قدرت را از سلطنتي به دست انقلابيون کمونيستي سپرد که معتقد به وجود خدا نبودند، دين را خرافه مي دانستند و هدفشان اين بود تا رفاه و مسائل اقتصادي را به صورت يکسان بين مردم توزيع کنند.

وي ضمن بيان اين که اولين شاخصه حکومت شوروي آمريکاستيزي و قدرت نظامي برتر بود، گفت: مردم آنقدر به قدرت نظامي خودشان افتخار مي کردند که کيلومترها در صف مي ايستادند تا رژه نيروهاي نظامي را تماشا کنند اما متاسفانه از جهت رفاه و صنعت و قدرت اقتصادي مردم شوروي به مراتب در سطح پايين تري نسبت به مردم اروپا زندگي مي کردند.

سعادت فر ادامه داد: ريگان وقتي که رئيس جمهور آمريکا شد يک استراتژي ۴۳ صفحه اي محرمانه اي را براي شکست شوروي تنظيم کرد که عمدتا درقالب جنگ نرم بود چون مي دانست مقابل توانمندي هسته اي و اتمي روسيه عقب است.

وي اضافه کرد: آمريکا سياستش بر اين شد تا سلاح هاي نظامي خود را با تبليغات بي حد و حصر گسترش دهد از جمله پروژه ستارگان که مدعي بود هر سلاحي را در زمين و آسان مي تواند از بين ببرد با هدف اين که روسيه و شوروي به جهت رقابت با آمريکا وارد توليد سلاح هاي نظامي شوند تا اين که بنيه اقتصادي شوروي ضعيف شود.

سعادت فر با بيان اين که سياست ديگري را که ريگان دنبال کرد توافق با فهد شاه عربستان براي توليد نفت بود تا قيمت آن کاهش يابد و در نتيجه اقتصاد روسيه با ضعف روبرو شود، گفت: در نتيجه ۱۸ ميليارد دلار درآمد روسيه معادل نصف درآمد عمراني شوروي کاهش پيدا کرد.

تغيير ذائقه، مهمترين هدف غربي هاست

خطيب نماز جمعه بروجن با اشاره به اين که مهترين کاري که ريگان براي شکست شوروي برنامه ريزي کرد تبليغ براي تغيير ضائقه مردم بود، افزود: ذائقه مردم از زندگي روسي به زندگي غربي تغيير پيدا کرد و ميل مردم عوض شود براي همين کار فيلم هاي آمريکايي را به هاليودي ترويج دادند به گونه اي که مردم زندگي را از آن فيلم ها مي ديدند که بدون عيب و نقص بود به دنبال آن گرايش به غرب پيدا مي کردند.

وي گفت: وارد کردن کنسرت هاي جاز و راک، راه اندازي فروشگاه هاي عرضه محصولات غربي، سياست گذاري براي بالابردن سطح توقع مردم درخريد کالاهاي غير ضروري و بزرگ نمايي مشکلات اقتصادي براي برجسته کردن نداشته ها از ديگر برنامه هاي آمريکا براي شکست شوروي بود.

حجت الاسلام سعادت فر در ادامه با بيان اين که سياست هاي ريگان در يک دوره چهار ساله به نتيجه رسيد، افزود: در مقابل دوربين ها صميميت ها و لبخند زدن ها به تصوير کشيده شد اما بعد از توافقات شوروي با آمريکا، ريگان دستور به افزايش توليد سلاح آمريکايي داد و بلافاصله ۴۰ درصد از ديپلمات هاي روسي را به اتهام جاسوسي از آمريکا اخراج کردند؛ به ليبي حمله کردند، پروژه جنگ ستارگان را توسعه و سلاح هاي اتمي را آزمايش کردند و به افغانستان هم در مقابل شوروي کمک کرد.

تبليغات رسانه اي غرب عامل فروپاشي شوروي شد

خطيب نماز جمعه بروجن افزود: تبليغات رسانه اي غرب براي تضعيف توانمندي هاي داخلي شوروي و ترويج سبک زندگي غربي عامل فروپاشي و ذليل شدن اين قدرت دنيا شد.

حجت الاسلام سعادت فر گفت: رئيس جمهور سابق آمريکا مي گويد اگر بتوانيم درباره برنامه هسته اي ايران آن گونه که ريگان با شوروي مذاکره کرد ما هم مذاکره کنيم در نهايت مي توانيم سراسر دنيا بر آنها پيروز مي شويم.

وي بيان کرد: آنچه که مقام معظم رهبري در موضع تهاجم فرهنگي، سبک زندگي اسلامي، اقتصاد مقاومتي و عدم اعتماد به غرب مي فرمايند برخاسته از تجربيات و واقعياتي است که از دسيسه هاي آمريکاي جنايت کار در دنيا وجود دارد اما متاسفانه برخي افراد باورشان نمي شود.

سعادت فر گفت: آمريکاي جنايت کار بداند نه تنها مدل فروپاشي شوروي و مدل هاي ديگر شيطاني نمي تواند عامل تزلزل در جامعه ايران شود بلکه به فضل الهي ملت غيور ما صداي شکسته شدن پايه هاي سست ابرقدرت هاي غرب را در گوش خود خواهند شنيد.

گراميداشت هفته دولت از ديگر محورهاي خطبه هاي اين هفته نماز جمعه شهر بروجن بود.

انتهاي پيام1026ج /۵۴۰

کد مطلب: 35931