۰
plusresetminus
تاریخ انتشارجمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۷
کد مطلب : ۴۱۲۰۷
در خطبه های این هفته نماز جمعه مطرح شد:

نفوذ دشمن در داخل کشور، فتنه ای خطرناک /تلاش دشمن برای آلوده کردن جامعه اسلامی

نفوذ دشمن در داخل کشور خطرناک است و دشمن قصد دارد در صفوف مردم نفوذ و تفکر جامعه را آلوده و غیر اسلامی کند.
نفوذ دشمن در داخل کشور، فتنه ای خطرناک /تلاش دشمن برای آلوده کردن جامعه اسلامی
به گزارش جهانبین نیوز ؛ ائمه جمعه این هفته در خطبه های نماز جمعه به ترفندهای دشمن برای از بین بردن نظام مجمهوری اسلامی اشاره کردند و گفتند : دشمن در طی ۴۰ سال پیروزی انقلاب همواره به دنبال از بین بردن نظام اسلامی ما بودند که به لطف الهی تا کنون نتوانسته اند کاری را از پیش ببرند .

دشمن تاکنون هر کاري از دستش برآمده عليه ما انجام داده است/ هدف از ايراد خطبه‌هاي نماز جمعه تربيت قرآني همه ماست

امام‌جمعه فارسان گفت: دشمن تاکنون هر کاري از دستش برآمده عليه ما انجام داده است و اگر کاري نکرده است، در حقيقت قدرت انجام آن را نداشته است و اگر قدرت آن را داشت، هرگز از انجام آن ابايي نداشت.

حجت‌الاسلام محسن ملک پور در خطبه‌هاي نماز جمعه اين هفته شهر فارسان گفت: در آستانه چهل‌سالگي انقلاب اسلامي قرار داريم ‏ مهم‌ترين دستاورد انقلاب اسلامي استقرار حاكميت تشريعى خدا، ولايت الله، نفى حاكميت‏ هاى دروغين و طاغوتى و تحقق نظام ولايى است.

وي افزود: آنچه نظام ولايي ايران را ۴۰ ساله ساخته، وابستگى فكرى و عملى روزافزون امت با ولى امر است آن عاملى كه انقلاب اسلامى را از گردنه ‏هاى سخت و فتنه‏ هاى بزرگى به‌سلامت عبور داد و تمام تهديدها را به فرصت تبديل كرده، همين ولايت محورى برخاسته از بصيرت و استقامت امت انقلابى و مؤمن است و در آينده هم همين ولايت محورى ضامن بقاء انقلاب و شكست دشمنان آن مى‏باشد.

وي به دستاوردهاي انقلاب اسلامى‏ و موفقيت ‏هاى جمهورى اسلامى ايران اشاره داشت و تصريح کرد: انقلاب اسلامي در طول ۴۰ سال گذشته نشان داده در كنار ارزش‏هاى الهى و انسانى كه رسالت اصلى انقلاب و حركت امام خمينى (ره) بوده، در حوزه‏ هاى پيشرفت كشور و دانشى كه در زمان طاغوت براى هميشه دست‌نيافتني تصور مى‏شد، در تراز اولين‏ ها ظهور و بروز يافته است.

وي اظهار داشت: نگاهي به آمار پيشرفت‌ها و توانمندي‌هاي جمهوري اسلامي که ايران اسلامي را در حوزه‌هاي پزشکي، علوم پيشرفته، تکنولوژي، فن‌آوري‌هاي جديد هسته‌اي، نظامي و صنعتي در زمره رتبه‌هاي نخست دنيا نشان مي‌دهد بيانگر تحول عظيم و پيشرفت خيره‏كننده ايران، بعد از پيروزى انقلاب اسلامى است. اين در حالي است که دشمنان ملت ايران با ايجاد موانع متعدد، سرعت پيشرفت ايران را مهار کرده و با ابزار رسانه‌اي خود سعى در پوشاندن واقعيت‏هاى انقلاب و ايران اسلامى داشته و دارند.

وي بيان داشت: اوايل انقلاب براي اينکه نظام را تغيير دهند به فکر کودتا بودند و هرازگاهي مانند کودتاي نوژه، ماجراي طبس و جنگ تحميلي، عليه نظام و مردم توطئه‌چيني مي‌کردند.

حجت والسلام والمسلمين ملک پور افزود: در اوايل انقلاب دشمن در فازهاي نظامي متمرکزشده بود و هر چه نيرو، اسلحه و نوکر منطقه‌اي و منافقين داخلي داشت را به کار گرفت تا با جنگ سخت، کودتا و امثال آن مردم را از پاي دربياورد و انقلاب را به شکست بکشاند اما کاري از پيش نبرد و با سرافکندگي و سرشکستگي نااميد بازگشت و ملت ما سربلند، پيروز و سرافراز شدند.

وي گفت: رهبر فرزانه انقلاب فرمودند دشمن تاکنون هر کاري از دستش برآمده عليه ما انجام داده است و اگر کاري نکرده است، در حقيقت قدرت انجام آن را نداشته است و اگر قدرت آن را داشت، هرگز از انجام آن ابايي نداشت.

وي تصريح کرد: دشمن از هر سلاحي استفاده کرده است و در جنگ تحميلي شاهد بوديم که از بمب‌هاي شيميايي نيز استفاده کرد اما جز شکست، خفت، عقب‌نشيني، يأس و نااميدي چيزي نصيبشان نشد و اين‌ها بخشي از رفتار اوايل انقلاب دشمنان بود. اسلحه امروز دشمن تزريق نااميدي و ناتواني بين ملت ايران است، دشمن امروز با شايعه‌پراکني به دنبال تخريب نظام ولايي است تا اعتماد مردم نسبت به‌نظام مسئولان خدوم کمرنگ شود و اميدمان به کدخدا گري امريکا جلب شود.

وي تصريح کرد: در دوران دفاع مقدس همه مردم شاهد نوع حمله دشمن به‌وسيله موشک‌ها، تانک و مسلسل‌هاي آن‌ها بودند؛ اما امروز در جنگ نرم که دشمن تا منازل ما و در اتاق‌هاي ما به‌وسيله شبکه‌هاي اجتماعي و اينترنت نفوذ کرده است بايد خطر اين حمله نرم را با بصيرت و آگاهي متوجه شويم.
رهبر فرزانه انقلاب اسلامي از ما انتظار دارند که در جنگ نرم نيز مانند جنگ سخت مهيا و مجهز باشيم تا طعم تلخ شکست در اين عرصه را نيز به دشمنان استکباري بچشانيم.

امام‌جمعه فارسان گفت: گاهي شاهد هستيم عده‌اي از روي ناآگاهي زماني که جمله‌اي در نماز جمعه مطرح مي‌شود، مي‌گويند اين جمله در طرفداري يا کوبيدن فلان کس گفته شد؛ درصورتي‌که در نماز جمعه هدف، تخريب يا حمايت از شخص خاصي نيست.

وي اظهار داشت: زماني که ما در خطبه‌هاي نماز جمعه اقدام غلط عده‌اي را مثلاً در زمين‌خواري رانت و حقوق نجومي و يا بحث گراني اجناس- يا زد و بندهاي سياسي- و يا انتصابات کيلويي را طرح مي‌کنيم اين بيان کوبيدن کسي نيست؛ بلکه وظيفه امام‌جمعه است که اين اقدام غلط را مطرح کند؛ و اين رويه غلط را مطرح کند و مسئولان به فکر نظارت بر بازار بيفتند

وي بيان کرد: وظيفه دارد شرح‌حال منافق و بيان عاقبت کار نفاق، بيان عاقبت اعتماد به دشمن و تکيه‌بر اجانب و ذلت پذيري اين‌ها از مسائلي است که بايد در نماز جمعه روشنگري شود و غرض‌ورزي با شخص خاصي نيست و کساني که برداشت شخصي از اين صحبت‌ها مي‌کنند، رفتارشان پسنديده نيست.

وي افزود: امام‌جمعه وظيفه دارد که آيات الهي با ذکر آدرس آن در قرآن را براي مردم شرح و تفسير کند و تذکرات لازم را مطرح کند؛ زماني که ما مي‌گوييم خداوند فرموده نبايد به دشمن اعتماد کرد، طبيعتاً عده‌اي که زمان مردم و زمان خدمت به مردم را براي مذاکره تلف کردند و فرصت‌ها و سرمايه‌هاي علمي را از دست دادند، شرمنده و ناراحت مي‌شوند -که اين اشکالي ندارد؛ چون ما نمي‌توانيم آيات الهي را تعطيل کنيم.

وي در پايان گفت: همه ما وظيفه‌داريم زندگي خود را قرآني تنظيم کنيم نه اينکه قرآن و دستورات الهي را مطابق خواسته‌هاي خود تفسير و تشريح کنيم؛ هدف از ايراد خطبه‌هاي نماز جمعه هم تربيت قرآني همه ماست.

تمام مشکلات نظام جمهوری اسلامی از عمل نکردن به احکام اسلامی است

امام جمعه موقت شهرکرد گفت: دزدی و اختلاس ها در جامعه به خاطر عمل نکردن به احکام اسلامی است.

حجت الاسلام سیدابوالحسن فاطمی امام جمعه موقت شهرکرد در خطبه های این هفته نماز جمعه اظهار کرد: طی ۴۰ سال گذشته دشمنان ترفندهای زیادی مانند جنگ و فتنه برای نابودی نظام جمهوری اسلامی به کار بردند و آخرین ترفند دشمن برای ضربه زدن به نظام اسلامی، نفوذ است.

وی به فرمایشات مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری به عنوان دیده‌بان اصلی نظام، بارها نفوذ دشمن را هشدار داده است.

حجت السلام فاطمی افزود: مسؤولان و متولیان جامعه باید در مقابل تحرکات غیردینی سریع واکنش نشان دهند.

فاطمی با بیان اینکه در حال حاضر در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم، ادامه داد: ۴۰ سال از حیات و سرافرازی نظام جمهوری اسلامی می‌گذرد، حکومتی که دشمنان از روزهای ابتدایی تأسیس به دنبال نابودی آن بودند.

وی گفت: بسیاری از دشمنان نظام در آرزوی نابودی جمهوری اسلامی مردند و تعدادی نیز تحقق این هدف ناامید شدند.

امام جمعه موقت شهرکرد با اشاره به اینکه مقایسه نظام جمهوری اسلامی با زمان طاغوت امکان پذیر نیست، افزود: در زمان طاغوت ایران به عنوان کشوری اغماری جایی در پازل سیاست جهانی نداشت، رضا شاه به دستور کشورهای غربی برکنار شد و محمد رضا شاه هم برای تصمیمات کوچک کشور از سفارت آمریکا کسب اجازه می‌کرد.

فاطمی با بیان اینکه ایران در حال حاضر نقش مؤثری در سیاست جهانی دارد، اضافه کرد: طی ۴۰ سال گذشته پیشرفت‌های زیادی در حوزه‌های مختلف صنعت، عمران و پزشکی در کشور صورت گرفته که بر کسی پوشیده نیست، البته مشکلاتی نیز در این مدت خصوصا طی یک سال اخیر وجود داشته است.

وی با اشاره به اینکه در هر برهه از تاریخ و در هر موقعیتی باید بر ارزش‌های اسلامی تاکید شود، ادامه داد: تمام مشکلات از عمل نکردن به احکام اسلامی ایجاد می‌شوند، دزدی و اختلاس از بی‌تقوایی سرچشمه می‌گیرد.

خطیب موقت نماز جمعه شهرکرد، با اشاره به در پیش بودن ایام فاطمیه، گفت: حیات انقلاب و جامعه ما وابسته به نظر اهل بیت است، باید با پریایی مجالس بزرگداشت مقام معصومین ولایت و تشیع، جامعه اسلامی را ثابت کنیم.

امروز روز امتحان مسئولان است/آمريکايي ها دوره گردي ضد ايراني به راه انداختند

امام جمعه شهر اردل با بيان اينکه امروز روز امتحان مسئولان است افزود:مسئولين با تکيه برملت شجاع وامکانات کشور نگذارند کشور دچار مشکلات بيشتري بشود.

حجت الاسلام مهرداد بهرامي امام جمعه شهر اردل در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته شهر اردل ضمن دعوت خود و نماز گزاران به تقواي الهي با اشاره به امر ازدواج جوانان و با بيان اينکه يکي از مشکلات جامعه امروز مسئله ازدواج است گفت: توجه به امر ازدواج جواناني که توانايي ازدواج ندارند از ديگر وظايف مؤمنان شيعه است گاهي اين وظيفه پدر و مادر است اما اگر پدر يا مادري توان اين امر را نداشتند وظيفه عمومي مردم است تا مقدمات ازدواج جوان نيازمند را فراهم کنند اين وظيفه ديني و ايماني است.

حجت الاسلام بهرامي با اشاره به حديثي از اميرمؤمنان(ع) گفت: امام علي(ع) مي‌فرمايند :هيچ واسطه‌گري بهتر از تلاش براي ازدواج دختر و پسري نيست، در اين مسير براي هر قدم يا هر کلامي که بر زبان رانده باشد اجر معنوي بسيار زيادي براي او نوشته مي‌شود.

وي خاطرنشان کرد: پيامبران، جانشين پيامبران و کسي که زمينه ازدواج دختر و پسري را فراهم کند از جمله کساني هستند که در روز قيامت زير سايه عرش الهي قرار دارند.

امروز روز امتحان مسئولان است/آمريکايي ها دوره گردي ضد ايراني به راه انداختند

امام جمعه شهر اردل در بخش ديگر خطبه هاي اين هفته نماز جمعه شهر اردل با اشاره به نشست هاي ضد ايراني توسط دولت جنايتکار آمريکا گفت: اين روزها آمريکا و اروپا وبرخي کشورها دوره گردي هاي ضد ايراني به راه انداختند.

حجت الاسلام بهرامي افزود:چرا بعداز اين همه سال وتعامل ومذاکره ونشست وانجام تعهدات مختلف هنوز جلسات آنها ضدايراني است جواب آن معلوم به خاطر اقتدار و پيشرفت ايران اسلامي در تمام عرصه ها.

وي با بيان اينکه امروز روز امتحان مسئولان است افزود: مسئولين با تکيه برملت شجاع وامکانات کشور نگذارند کشور دچار مشکلات بيشتري بشود.

حجت الا سلام بيان کرد: دربرجام که ماهمراهي کرديم حالا ميگويند نه اين کافي نيست اگرمي خواهيد اوضاع شما بهتربشود بايدfatf راکامل بپذيريد بعداز آن چه خواهدشدمعلوم نيست.

وي بيان کرد: دولت جنايتکار آمريکا و هم پيمانانشان گفتند بعداز برجام همه ي تحريمها برداشته مي شود که به تحريم اضافه هم شد و چه تضميني هست که بعداز فلان لايحه اتفاق مثبتي بيفتد.

خطيب جمعه شهر اردل با اشاره به ۲۹ دي سالروز جنگ ۲۲ روزه غزه و شکست رژيم صهيونيستي در اين جنگ، اظهار داشت: اين روز به نام روز غزه نامگذاري شده است.

بهرامي بيان کرد:دهها سال است يک ملت آواره وسرگردان ومورد ظلم واقع شده است فقط بخاطر اينکه مي خواهد مستقل باشد زير سلطه نباشد.

وي گفت:جمهوري اسلامي ايران مبتني بر رهنمود‌هاي اسلامي همواره پيگير صلح عادلانه و دفاع از مظلومان در برابر ستم و زياده خواهي‌هاي زورگويان از جمله حمايت از مردم مظلوم فلسطين است.

امام جمعه شهر اردل به نشست اخير خودشان به همراه فرماندار رئيس دانشگاه علوم پزشکي شهر کرد اشاره کردو افزود:در اين نشست مشکلات ونيازهاي حوزه ي بهداشت ودرمان تا حدودي مطرح شد و رئيس دانشگاه علوم پزشکي شهرکرد قول دادند که در آينده نزديک جهت بررسي وضعيت اين حوزه در شهرستان جلسه اي برگزار شود و مشکلات اين حوزه برطرف شود.

وي در پايان از تلاش امدادگران جمعيت هلال احمر شهرستان اردل در خدمت رساني به مسافرين و مردم در جاده ها و مناطق برف گير تشکر و قدرداني کرد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خبرهای مارا در پیام رسان های زیر دنبال کنید

تاريخ:

دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷

ساعت:

۲۱:۵۱:۱۶

18 Mar 2019