۰
plusresetminus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۱
کد مطلب : ۴۱۰۹۸

متخلف تصرف اراضی ملی به رفع تصرف و حبس تعزیری محکوم شد

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان از رفع تصرف 2513 مترمربع از اراضی ملی در منطقه حفاظت شده قیصری با دستور قضایی و محکومیت یک نفر متخلف تصرف اراضی ملی به 4 ماه حبس تعزیری خبر داد.
متخلف تصرف اراضی ملی به رفع تصرف و حبس تعزیری محکوم شد
شهرام احمدی مدیر کل محیط زیست چهارمحال و بختیاری در گفتگو با خبرنگار جهانبین نیوز؛  اظهار داشت: ۲۵۱۳ متر مربع از اراضی ملی در شهرستان اردل تغییر کاربري شده بود که با پیگیري حفاظت محیط زیست استان و دستور مقام قضایی، رفع تصرف و به وضعیت سابق بازگردانده شد.

وي اراضی ملی را جزو انفال و حقوق عامه مردم و برخورد با متجاوزان را از اولویت ها دانست و افزود: حفاظت از مناطق تحت مدیریت از وظایف و تکالیف اصلی اداره کل حفاظت محیط زیست استان است که به صورت مستمر و دائمی انجام می شود.

این مقام مسئول از جدیت دستگاه قضا و همکاري مسئولان دست اندرکار و حمایت مردمی در این خصوص قدردانی کرد و گفت: متخلفی که اقدام به تغییر کاربری ۲۵۱۳ متر مربع از اراضی ملی بدون مجوز قانونی کرده بود توسط دستگاه قضایی، ضمن رفع تصرف و اعاده به وضع سابق به ۴ ماه حبس تعزیری نیز محکوم شد که با توجه به نداشتن سابقه کیفری و پیش بینی اصلاح مرتکب قرار تعلیق به مدت یکسال برای وی صادر شد تا با این تخفیف حامی محیط زیست شود و اگر در مدت تعلیق تخلفی صورت دهد علاوه بر مجازات جرم اخیر، مجازات معلق نیز اجرا می گردد.

احمدی در پایان ضمن تلاش و کنترل مناطق حفاظت شده توسط مأموران یگان حفاظت از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف و تخریب محیط زیست با شماره های ۱۵۴۰ و ۳- ۳۲۲۲۳۵۷۲ تماس حاصل نمایند.

انتهای پیام/530ب
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خبرهای مارا در پیام رسان های زیر دنبال کنید

تاريخ:

چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷

ساعت:

۱۸:۴۸:۲۸

20 Mar 2019