۰
plusresetminus
تاریخ انتشارجمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۵
کد مطلب : ۴۰۷۵۲

حربه ها و تحریم های دشمن بصیرت مردم ما را کم نکرد

ائمه جمعه در چهارمحال و بختیاری تلاش دشمن را بی نتیجه خواندند و گفتند : حربه ها و تحریم های دشمن بصیرت مردم ما را کم نکرد.
حربه ها و تحریم های دشمن بصیرت مردم ما را کم نکرد
به گزارش جهانبین نیوز؛ ائمه جمعه در سراسر استان چهارمحال و بختیاری به تحریم های آمریکا علیه ایران اشاره کردند و گفتند: دشمني آمريکا با ما ريشه در زمان هاي خيلي قبل دارد و مربوط به زمان حاضر نيست اما خوشبختانه ما هميشه در حال پيشرفت بوده ايم و آمريکا دارد راه هاي زوال و نابودي را طي مي کند و اين امري است که مشاوران آمريکاي نيز به صراحت به آن اذهان دارند.

برای عبور از بحران های اقتصادی نظارت بیشتر بر بازار را می طلبد

امام جمعه موقت شهرکردگفت: برخی از بحران‌های اقتصادی فعلی در کشور ناشی از کم‌کاری و عدم نظارت بر بازار و امور اقتصادی است که نظارت بیشتر مسئولین بر بازار را می طلبد.

حجت السلام والمسلمین سید حسن فاطمی امام جمعه موقت شهرکرد امروز در خطبه های نماز جمعه اظهار کرد: دولت در این برهه زمانی باید نظارت بیشتری داشته باشد، مجلس وظیفه دارد بر عملکرد دولت نظارت کند؛ تکلیف اجناس احتکار شده باید مشخص شود، اگر مجلس سکوت کند ایراد است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر تحریم‌های بیگانگان کاری از پیش نمی‌برد، گفت: برخی از بحران‌های اقتصادی فعلی در کشور ناشی از کم‌کاری و عدم نظارت بر بازار و امور اقتصادی است.

فاطمی بیان داشت: عملکرد هر فردی در این برهه تاریخی نوشته می‌شود، رأی مردم در آینده مربوط به فعالیت و تلاش مسؤولان در این برهه حساس است.

فاطمی با بیان اینکه طی چند روز گذشته پیشنهاداتی مبنی بر آتش بس در یمن اعلام شده است، گفت: قصد کشورهای آمریکا و اسرائیل برای فروکش کردن جنگ در یمن به دلیل دلسوزی برای مردم نیست بلکه می‌خواهند عربستان را از این گرداب نجات دهند.

وی افزود: بنابر فرمایشات مقام معظم رهبری عربستان در یمن موفق نخواهد شد و حکومت‌های غاصب رو به افول هستند.

فاطمی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در بحث جوانان، ادامه داد: مسؤولان باید به جوانان توجه کنند و جوانان نیز بدانند که وجودشان برای اسلام می‌تواند مؤثر باشد.

وی به هفته وقف اشاره کرد و گفت : وقف مایه جاودانی عمل و نام واقفان است، نباید اجازه داد افراد دنیا دوست و طمع کار موقوفات را تصرف کنند.

مردم میانکوه از وعده های توخالی وزارت نفت خسته شدند

امام جمعه شهر اردل گفت: مردم میانکوه از وعده های توخالی وزارت نفت خسته شدند، وزارت نفت جبران خسارت مشکلات آلودگی نفتی منطقه میانکوه را در اولویت کاری خود قرار دهد.

حجت الاسلام مهرداد بهرامي امام جمعه شهر اردل در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته شهر اردل ضمن تبريک حلول ماه ربيع‌الاول، اظهار کرد: ماه محرم و صفر را پشت سر گذاشتيم با اندوه و اشک و ناله ،اشک ريختيم و دل تازه کرديم و با ياد عظمت آقا ابا عبدالله الحسين بزرگ شديم و اکنون وقت آن است که درماه ربيع‌الاول به يمن رويش دوباره، سجده شکر به جاي آوريم و اين بهار را قدر بدانيم و بندگي کنيم.

حجت‌الاسلام بهرامي با اشاره به اينکه ماه ربيع‌الاول مانند نامش بهار ماه‌هاي دوازده گانه در تقويم قمري است، تصريح کرد: اين ماه ربيع‌؛ بهار، نام گذاري شده زيرا آثار رحمت خداوند در آن هويداست و در اين ماه ذخاير برکات خداوند و نورهاي زيبايي او بر زمين فرود آمده است زيرا ميلاد رسول خدا (ص) در اين ماه است و مي‌توان ادعا کرد از اول آفرينش ‍زمين رحمتي مانند آن به خود نديده است.

وي با بيان اينکه ماه ربيع‌الاول آميخته با خاطره غم‌انگيز شهادت امام حسن عسکرى (ع) است، تاکيد کرد: از ديگر رخدادهاي مهم اين ماه مي‌توان ميلاد مبارک حضرت صادق (ع)، هجرت پيامبر اکرم (ص) از مكه به مدينه، آغاز امامت پربرکت حضرت بقية الله (عج) و ماه رخداد واقعه عظيم «ليلة المبيت» را نام برد.

مردم ميانکوه از وعده هاي تو خالی وزارت نفت خسارت خسته شدند

حجت الاسلام مهرداد بهرامي امام جمعه شهر اردل در بخش ديگر خطبه هاي نماز جمعه اين هفته شهر اردل ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهدا و سالروز شهادت شهيدحسين طهراني مقدم گفت: اين دانشمند پارسا وبي ادعا به تعبير رهبرانقلاب توانست بامجاهدت باتلاش تحولي در صنعت موشکي ما بوجودآورد که امروز يکي از عوامل اقتدار کشورما همين صنعت موشکي است.


حجت الاسلام مهرداد بهرامي با اشاره به اقدامات اخیر آمريکا در تحريم ها اظهار کردکرد:آمريکا و اروپا وهمچنين ديگران از اينکه ايران پيشرفته و مقتدر باشد نگرانند و از هر اقدامي که ايران راضعيف نگه دارد حمايت خواهندکرد.

بهرامي افزود:دنياي غرب در هيچ درگيري با ما به مدت طولاني نمي تواند دوام بياورد لذا در بحث تحريمها يکي از نگراني جدي آنها طولاني شدن تحريمها بود که به اذعان خود آنها امروز هم نگرانند.

وي بيان کرد:آنچه افول وسقوط بيشترآمريکا را آسيب زد شکست هاي پي درپي آمريکا در منطقه غرب آسيا بود اينها هزينه هاي سنگيني را براي مهار ايران متحمل شدند بخشي از کسري بودجه،بدهي سنگين مالي دولت آمريکا مال اين اقدامات بود برخي از تحليگران غربي حتي فراتر از افول آمريکا بحث فروپاشي را هشدار مي دهند.

حجت الاسلام بهرامي با بيان اينکه چندسالي است که نشتي لوله هاي نفتي باعث آلودگي آب شرب و کشاورزي منطقه ميانکوه شده و در اين خصوص مسئولين فقط وعده دادند که انتظار مي رود مسئولين به خصوص وزارت نفت هرچه زودتر اين مشکل را برطرف کند گفت: در بخش آب مشکل داريم آب شرب ميانکوه و سرخون مسئله جدي است نبايد اينقدر طول بکشد زندگي مردم، امنيت و سلامت مردم به همين آب وابسته است.

وي با بیان اینکه مردم منطقه میانکوه از وعده های توخالی وزارت نفت خسته شدند گفت: آيا مي شود رسيدگي به آب خوردن را به آينده موکول کرد؟ چند سال چطور مسئولين مي توانند ببينند مردمي آب آلوده مصرف مي کنند و راحت و آرام باشند؟ وزارت نفت بايد در اين خصوص پاسخگو باشد است.

امام جمعه شهر اردل از نمايندگان استان در مجلس خواست تا بدون ملاحظه و فوري پيگير اين مسئله باشند تا مشکل از وزارتخانه حل شود.


تيم جديد اقتصادي پيگير مطالبات و مشكلات بر زمين مانده ي مردم باشند

امام جمعه فارسان گفت: با توجه به معرفى و انتخاب وزراى جديد توسط دولت و مجلس يكى از وظايف اساسى همه ما، يادآورى مطالبات و مشكلات بر زمين مانده ي مردم و تأكيد بر رفع آن‏ها توسط تيم جديد اقتصادى است.

حجت‌الاسلام محسن ملک پور امام جمعه فارسان در خطبه‌هاي نماز جمعه اين هفته شهر فارسان گفت: رهبر معظم انقلاب در مراسم تنفيذ حكم رياست جمهورى دكتر روحانى، سه مطالبه اصلى «پرداختن به مشكلات اقتصادى و معيشتى مردم» «برقرار كردن تعامل گسترده با دنيا» و «داشتن صلابت و قدرت در برابر هر سلطه‏طلبى» از دولت دوازدهم داشتند.

وي تصريح کرد: از طرفي نام‌گذاري سال ۹۷ به «حمايت از كالاى ايرانى»، به‏نوعى ديگر تبيين‏گر مطالبات از دولت دوازدهم است. بر هيچ‌کسي پوشيده نيست كه وزارتخانه‌هاي اقتصاد، رفاه، راه و شهرسازى و صنعت و معدن و تجارت، مهم‏ترين مجموعه‌هاي اقتصادى كشور براى جامه‏ى عمل پوشاندن بر اين نام‏گذارى و عملى كردن مطالبات مى‏باشد.

وي بيان داشت: با توجه به معرفى و انتخاب وزراى جديد توسط دولت و مجلس يكى از وظايف اساسى همه ما، يادآورى مطالبات و مشكلات بر زمين مانده ي مردم و تأكيد بر رفع آن‏ها توسط تيم جديد اقتصادى است.

وي به عملکرد وزارت راه و شهرسازي اشاره داشت و گفت: وزارت راه و شهرسازى‏ عدم تكميل مسكن مهر كه خانواده‏هاى بسيارى منتظر خانه‏دار شدن هستند؛ و بعد از تعطيلى ساخت مسكن در قالب مسكن مهر، وزارت راه‏وشهرسازى با انتقادات فراوان از مسكن مهر، طرحى به نام مسكن اجتماعى را مطرح كرد؛ ولى متأسفانه در اين حوزه نيز اتفاق خاصى رخ نداد سؤال آيا در شهرستان ما کاري در اين مورد صورت گرفته؟

حجت السلام والمسلمين ملک پور افزود: مشکل ديگر كُندي نوسازى بافت‏هاى فرسوده است به‌طوري‌که طبق گزارش عملكرد وزارت راه‏وشهرسازى طى سال‏هاى ۹۳ و ۹۴ مجموعاً حدود ۱۰ هزار قرارداد براى پرداخت تسهيلات نوسازى بافت فرسوده شهرى از محل اعتبار بانك‏هاى عامل منعقدشده است درحالي‌که طى سال‏هاى ۸۹، ۹۰ و ۹۱، سالانه بيش از ۶۰ هزار قرارداد منعقدشده است. هم‏چنين ساخت مسكن روستايى و اعطاى تسهيلات در اين بخش نيز به‌کندي انجام شد.

وي اظهار داشت: در بخش تأمين ناوگان هوايى هم بااينکه كارهاى رسانه‏اى گسترده‏اى كه صورت گرفت تبليغات زياد انجام دادند و عکس گرفتند، اقدام مشخصى از اين وزارتخانه ديده نشد.

وي افزود: نكته‏ى پر سروصداي ديگر در زمان وزير قبلي سپردن امور رستورانى قطارها به شركت‏هاى خارجى- بى‏تفاوتى در مقابل گرانى‏هاى بخش‏هاى مختلف فرودگاهى، نپذيرفتن مسئوليت در مورد ساخت مسكن در مناطق زلزله‏زده ( يک سال از زلزله سر پل ذهاب گذشته توضيح بدهند چند تا خانه ساختند و چند خانواده هنوز در چادر زندگي مي‌کنند) و واكنش‏هاى ناپسند در پاسخ به سؤالات خبرنگاران و اصحاب رسانه بود.

وي به عملکرد وزارت اقتصاد اشاره داشت و گفت: در سال‌هاي گذشته رونقى در جذب سرمايه خارجى اتفاق نيفتاد، بانك‏ها و بيمه دچار تغيير و تحول اساسى نشدند و گمرك و سازمان خصوصى‏سازى هم به روند منفعل و ضعيف خود در اقتصاد كشور ادامه دادند. فضاى کسب‌وکار هم همچنان نامساعد باقى ماند و وزير اقتصاد دولت دوازدهم برنامه خاصى براى بهبود رتبه کسب‌وکار در كشور انجام نداد.

وي به عملکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت‏ هم اشاره‌اي داشت و بيان داشت: در دوران شريعتمدارى در وزارت صنعت، معدن و تجارت، به‏واسطه‏ى عدم كنترل و مديريت نادرست، بااينکه ارزهاى دولتى تخصيص داده شد برخى از كالاهاى اساسى و ضرورى مردم دچار مشكل شدند از طرفي، عدم نظارت دقيق بر واردات و صادرات محصولات كشاورزى، زمينه‏ى افزايش قيمت برخى كالاهاى اساسى مردم چون مواد خوراكى را فراهم و فشار مضاعفى را به‏خصوص به اقشار کمتر برخوردار وارد نمود.

حجت الاسلام ملک پور به عملکرد وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعى‏ هم اشاره‌اي داشت: عدم ايجاد كيفيت بهتر براى زندگى كارگران خصوصاً در شرايط فعلى كشور، ناتوانى در كمك به تأمين معيشت قشر آسيب‏پذير، عدم پرداخت به‏موقع ديون و تعهدات قانونى دولت به سازمان‏ها و صندوق‏هاى بيمه‏گر ازجمله موارد ضعف دوره‏ى قبلى وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي بوده است.

وي بيان داشت: مشکل ديگر نبود توازن بين پرداخت‏هاى حقوقى كارگران و قيمت دلار و شكاف عميقى كه در اين دولت بين ارزش حقوق و قدرت خريد كارگران و ارزش دلار و ارز به وجود آمد؛ همگى ضرورت توجه بيشتر به معيشت اين قشر را نشان مي‌دهد. اين كاهش قدرت خريد با محاسبه دلارى حقوق كارگران در طى سال‏هاى اخير به‏خوبى قابل‌محاسبه است.

امام‌جمعه فارسان در پايان گفت: اين مواردى كه به‏عنوان ضعف در وزارتخانه‌هاي مختلف شُمردم؛ درواقع مطالبات مردمى هستند كه تابه‌حال مورد غفلت يا سوء مديريت قرارگرفته‌اند. انتظار آن است كه به ضعف‏هاى گذشته توجه ويژه شود و با جبران اين كاستى‏ها، مجموعه اقتصادى دولت در اين چهار وزارتخانه به مطالبات مردمى پاسخگو باشند؛ و اين وضعيت سخت مردم را بهبود ببخشند.


قدرت آمريکا در جهان در حال افول و فروپاشي است
امام جمعه لردگان گفت: کشور آمريكا، در حال افول و فروپاشى است و توانائى خود را براى مقابله با چالش‌هاى داخل و خارج از دست داده است.

حجت الاسلام سيد مهدي تاج زاد امام جمعه لردگان در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته گفت: آدم با تقوا اهل دروغ، تهمت نيست وفادار و امانت دار و داراي خصوصيات مثبت بسياري است.

وي با اشاره به حديثي از امام رضا (ع) که به حضرت عبدالعظيم (ع) فرمود: سلام من را به شيعيان برسانيد و به آنها بگو که راه شيطان را به درون خود ببندند، در حرف زدنشان راستگو باشند و از دورغ بپرهيزند، بحث و جدل نکنند، صله رحم را به جا آورند و حافظ آبروي هم باشند؛ لذا ما شيعان و پيروان آن امام همام بايد سعي کنيم اين ويژگي ها را در خود تقويت کنيم.

امام جمعه لردگان در ادامه گفت: در مورد شخصيت پيامبر (ص) صحبت کردن بسيار سخت است و هم نياز به وقت و زمان طولاني دارد زيرا لحظه به لحظه زندگي با برکت ايشان قابليت درس گرفتن دارد.

وي ضمن تقدير و تشکر از حضور با شکوه مردم شهرستان لردگان در مراسم يادوراه سرداران، فرماندهان و ۲۸۶ شهيد شهرستان گفت: مردم شهرستان لردگان با حضور خود در اين مراسم آبروي همه را پيش شهدا حفظ کردند که جاي تقدير و تشکر بسيار دارد و از همين جا از صدا و سيماي استان و کليه خبرگزاري ها نيز به سبب پوشش بسيار خوب اين مراسم کمال تقدير و تشکر را دارم.

خطيب جمعه لردگان ضمن اشاره به حضور باشکوه ملت ايران در راهپيمايي عظيم ۱۳ آبان گفت: خوشبختانه امسال حضور پررنگ تر و با شکوه تري را نسبت به سال هاي قبل در کل کشور داشتيم که اين امر نشان از آگاهي و بصيرت ملت ايران در اين برهه از زمان دارد، که جاي تقدير و تشکر بسيار دارد و نشان از آن دارد که حربه ها و تحريم هاي دشمنان ما نتوانسته کارساز باشد.

کشور آمريکا در جهان در حال افول و فروپاشي است

تاج زاد گفت: دشمني آمريکا با ما ريشه در زمان هاي خيلي قبل دارد و مربوط به زمان حاضر نيست اما خوشبختانه ما هميشه در حال پيشرفت بوده ايم و آمريکا دارد راه هاي زوال و نابودي را طي مي کند و اين امري است که مشاوران آمريکاي نيز به صراحت به آن اذهان دارند.

وي با اشاره به سخن مشاور امنيتى اسبق كاخ سفيد گفت: مشاور سابق رييس جمهور آمريکا بيان داشت: «احساس من درباره آمريكا اين است كه اين كشور، در حال افول نيست ، بلكه در حال فروپاشى است و توانائى خود را براى مقابله با چالش‌هاى داخل و خارج از دست داده است.»

وي به اول ربيع الاول هجرت پيامبر(ص) و ليله المبيت اشاره نمود و اين وقايع را در تاريخ اسلام بسيار مهم و سرنوشت ساز دانست.

امام جمعه لردگان ضمن اشاره به اهميت کتاب و کتابخواني گفت: متاسفانه کتاب خواندن در جامعه ما جايگاه خوبي ندارد و مطمئن باشيد که اگر کتابخواني در جامعه ما رونق پيدا کند روند توسعه و پيشرفت سريع تر خواهد شد .

تاج زاد به ۲۰ آبان سالروز شهادت حسن تهراني مقدم نيز اشاراتي داشتند.

انتهاي پيام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خبرهای مارا در پیام رسان های زیر دنبال کنید

تاريخ:

جمعه ۲ فروردين ۱۳۹۸

ساعت:

۱۴:۳۵:۵۱

22 Mar 2019