۰
plusresetminus
تاریخ انتشارپنجشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۰
کد مطلب : ۳۹۸۹۹
طی سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به لردگان صورت گرفت:

افتتاح طرح توسعه بیمارستان شهدای لردگان

افتتاح طرح توسعه بیمارستان شهدای لردگان
به گزارش خبرنگار جهانبین نیوز در شهرستان لردگان؛ صبح امروز پنج شنبه چهارم مرداد ماه 97  دکتر سیدحسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی طی سفر به شهرستان لردگان بعد از افتتاحیه طرح توسعه بیمارستان شهدای این شهرستان گفت: خوشبختانه امروز طرح توسعه بیمارستان ۱۶۰ تخت خوابی شهدای لردگان به متراژ ۷۰۰۰ متر مربع با هزینه ساخت ۱۵۰ میلیارد ریال و هزینه تجهزیات ۲۹ میلارد ریالی در سه طبقه و ۶ بخش افتتاح شد .

وی افزود: هم اکنون ۶ بخش شامل: CCU، اعصاب و روان، داخلی زنان، جراحی زنان، اطفال، چشم و ENT و پیش بنی مکان آب درمانی و فیزیوتراپی هم اکنون فعال هستند و فعالت خود را تقریباً از اردیبهشت امسال ادامه دادند که تقریباً همه ی امکاناتی که در این بخش ها نیاز بود فراهم شد و ان شاالله دستگاه ها و امکاناتی که نیاز باشد در آینده برای این بیمارستان تجهیز خواهد شد .

دکتر هاشمی در ادامه گفت: با توجه به جمعیت بالای ۲۵۰ هزار نفری شهرستان لردگان برای آنژیوگرافی و MRI حتما اقداماتی صورت خواهد گرفت تا تجهیزات لازم برای این شهرستان نیز فراهم شود .

وزیر بهداشت و درمان به پروژه های افتتاحی در شهر کرد مرکز استان چهار محال و بختیاری نیز اشاره کرد و گفت: علاوه بر افتتاح پروژه ارژانس هوایی بخش الحاقی بیمارستان آیت الله کاشانی به بهره برداری رسید .

قاضی زاده در ادامه بیان داشت: اگر بیمارستان ۲۲۰ تخت خوابی بروجن در پایان امسال به بهره برداری برسد به نظر می رسد تعداد تخت ما در این استان تقریباً به سمت استاندارد ملی نزدیک می شود .

وزیر بهداشت و درمان در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص ادعای آمریکا که گفته دارو و تجهیزات تحریم نمی شوند، چه تمهیداتی در این زمینه گرفته اید؟ گفت: قطعاً حرف آمریکا در این خصوص دروغ است همانطور که در سال های ۹۰ و ۹۱ این تجربه را داشته ایم و معتقدیم که باید به حادترین حالت فکر بکنیم بخصوص در حوزه ای که با جان مردم سرکار داریم .

و ی ادامه داد، بر همین اساس وزا، معاون اول رییس جمهور و ... با هوشیاری کامل برنامه را به خوبی مدیریت می کنند و همه ی تلاش ما این است که مردم احساس درد و رنج از این بابت نکنند .

وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی با اشاره به قیمت های واقعی دارو و اینکه آیا قیمت دارو افزایش پیدا می کند یا نه؟ گفت: همه ما باید واقع بینانه پیش برویم بالاخره امسال تورم نسبت به سال های گذشته متفاوت تر است و حقوق و دستمزد تغییر کرده، به طور معمول هر سال درصدی به قیمت دارو اضافه می شود و امسال نیز ۵ درصد به خدمات درمانی، پزشکی دولت اضافه کرده که شورای عالی بیمه طی تصمیماتی که گرفته قرار شد این ۵ درصد به دارو و تجهزیرات و لوازم آزمایشگاهی اختصاص یابد که بنابراین ۹ درصد به قیمت داروها اضافه می شود.

دکتر هاشمی در خصوص نظارت بر قیمت های دارو گفت: بعضی از داروها هیچ افزایش قیمتی ندارند و برخی دیگر ممکن است تا ۱۵ درصد افزایش قیمت پیدا کنند .

وی در پایان بیان داشت: در جاهایی که دولت در نظارت قیمت دارو کوتاهی می کند خود مردم می توانند قیمت ها را از طریق سایت و یا هم موبایل می توانند با هولوگرامی که روی دارو وجود دارد کنترل نمایند و تخلفات داروخانه ها را به شماره ۱۹۰ اطلاع دهند .

گفتنی است؛ ده ها پروژه دیگر شامل پایگاه اورژانش ۱۱۵ لردگان، خانه بهداشت کلواری، خانه بهداشت کرتکل، خانه بهداشت سونک، شاه نجف و ... به صورت همزمان توسط وزیر بهداشت و درمان صبح امروز در محل بیمارستان شهدای لردگان افتتاح شد .انتهای خبر/630 ل
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خبرهای مارا در پیام رسان های زیر دنبال کنید

تاريخ:

چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷

ساعت:

۱۸:۴۵:۰۷

20 Mar 2019