۰
plusresetminus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۸
کد مطلب : ۳۹۷۳۵
به بهانه هفته عفاف و حجاب:

زن در حجاب مانند گوهر در صدف است/ خاموشي غيرت مردان بي حجابي زنان را در پي دارد

حجاب سنگری است محکم که زن را از نگاه مردان شیطان صفت مصون و محفوظ نگه می دارد.
زن در حجاب مانند گوهر در صدف است/ خاموشي غيرت مردان بي حجابي زنان را در پي دارد
به گزارش جهانبین نیوز ؛ حجاب و پوشش در دین مبین اسلام از جایگاه خاصی برخوردار است.اسلام به عنوان آخرین دین الهی برای حفظ فرد و جلوگیری ازجامعه از انحرافاتی که سرچشمه آن ها بی حجابی و بی عفتی و عدم رعایت پوشش صحیح می باشد برنامه ای را به مردم داده است که این دستور العمل شامل همه افراد بشر اعم از مرد و زن می باشد. اسلام برای مردان پوشش را قرار داده است که مسلمان بایستی به آن دستور عمل کند و برای زنان و دختران نیز متناسب با جسم و روحیات آن ها برنامه ای دارد.

پر واضح است که جسم زن از لطافت و زیبایی خاصی برخوردار است که این ویژگی ها متناسب با وظایف و ماموریت های زن می باشد.او مادری مهربان می باشد و بایستی لوازم آن را داشته باشد.

پس این نعمت الهی را باید شکر کند و آن را حفظ نماید .

زن در اسلام مقدس است البته به شرطی که خودش شرایط آن را داشته باشد.

زن کانون مهر و محبت است و بایستی در مورد خودش بهره برداری گردد.

زن در دیدگاه دنیا گران و کسانی که فقط به عالم ماده دلخوش کرده اند بسیار تحقیر شده است.

زیرا از او به عنوان کالای تبلیغاتی و وسیله شهوترانی و غیره استفاده می کنند.

اگر کمی دقت کنیم می یابیم که همه جسارت ها و تحقیرها علتی ندارد بهجز دوری جستن از برنامه های دین و عمل نکردن به فرائض و شعائر دینی و مذهبی.چادري که بر سر داريم بهاي خون هزاران شهيد است

مسئول خواهران بسیج دانشجویی گفت: چادري که ما بر سر داريم يادگاري حضرت زهرا(س) و بهاي خون هزاران شهيد است.

فرزانه احمد پور مسئول خواهران بسیج دانشجویی در گفتگو با خبرنگار جهانبین نیوز ؛ با اشاره به اينکه ما بايد مراقب باشيم که شرمنده شهدا نباشيم اظهار کرد: ما اين چادر را به بهاي خون هزاران شهيد داريم که اين مرز و بوم را حفظ کرده اند و نگذاشتند به دست نا اهلان بيفتد .

وي تصريح کرد: مراقب باشيم که عفت و پاکدامني خودمان که زير اين چادر ها است حفظ شود .

احمد پور اجراي گردهمايي و راهپيمايي عفاف و حجاب را در جامعه تاثير گذار دانست و گفت: اين قبيل برنامه ها شايد تاثيرش مدت کوتاهي باشد ولي بي تاثير نيست.

وي با اشاره به اينکه بعضي افراد بخواب خرگوشي رفته اند اذعان داشت: مرداني هستند که غيرت آن ها خاموش شده و يادشان رفته زنانشان حجاب خود را بايد از غيرت مردان داشته باشند

احمد پور در پايان خاطر نشان کرد: ما بايد مملکتي با عفت و با حجاب کامل داشته باشيم چراکه در آن دنيا بايد به حضرت زهرا(س) و شهيدان جواب بدهيم نکند که شرمنده آن ها شويم.رعايت عفت سياسي، اخلاقي و خانوادگي بر همگان واجب است/ همه مردان و زنان در بحث حجاب و عفاف مسئول هستند

نماينده ولي‌فقيه در چهارمحال و بختياري با تاکيد بر اينکه جامعه اي رستگار است که سر سفره عفت بنشيند يادآورد شد: افراد بايد عفت سياسي، اخلاقي، خانوادگي داشته باشند

حجت الاسلام محمدعلي نکونام نماينده ولي فقيه در چهارمحال و بختياري اظهار کرد: حق و انتظار اين است که شما مومنين از ارزش هاي والاي دين دفاع کنيد.

وي با اشاره به سخنان پيامبر اکرم (ص) اظهار کرد: پيامبر زنان جامعه و زنان خانه را به حفظ حجاب امر کرده است.

حجت الاسلام نکونام با بيان اينکه حجاب يک طرفه نبوده و تنها مختص زنان نيست اذعان داشت: مردان و زنان بايد حجاب چشم و ظاهر داشته باشند مردان و زنان با رعايت حجاب و عفاف مدافع وجود پيامبر مي‌شوند.

نمايده ولي فقيه در چهارمحال و بختياري عنوان کرد: اصل مسئله حجاب يک امر مقدس بوده و دستور مهم اسلام، دين و قرآن است.

وي با بيان اينکه مردان و زنان نبايد لباس تحريک کننده بپوشند عنوان کرد: ما نبايد فقط از بانوان مطالبه کنيم مردان نيز بايد در امر حجاب و عفت رعايت‌هاي لازم را داشته باشند.

حجت الاسلام نکونام وظيفه بانوان در امر حجاب را سنگين‌تر عنوان کرد و بيان داشت: بانوان جايگاه رفيع‌تري دارند پس بايد صيانت و حفظ شوند.

امام جمعه شهرکرد با بيان اينکه آن هايي که راه کج مي روند کج هم مي برند اذعان داشت: کساني که جامعه رو منحرف مي کنند بوي بهشت نمي دهند.

حجت الاسلام نکونام با تاکيد بر اينکه جامعه اي رستگار است که سر سفره عفت بنشيند يادآورد شد: افراد بايد عفت سياسي، اخلاقي، خانوادگي داشته باشند.

وي خاطرنشان کرد: حجاب قرباني زياد داده چون سلامت جامعه نيازمند حياء و حجاب است.

حجاب مصونيت است نه محدوديت/جلوگيري از گسترش مفاسد اجتماعي با توجه به رعايت حجاب

معاون اجرایی سپاه قمر بنی هاشم (ع) چهارمحال و بختیاری گفت: حجاب مهمترين عامل درجهت کاهش مفاسد و رشد فضايل اخلاقي است

اسماعيل مولوي معاون اجرایی سپاه قمر بنی هاشم (ع) چهارمحال و بختیاری در گفتگو با خبرنگار جهانبین نیوز گفت: در تقويم ملي ما روز ۲۱ تير به عنوان روز عفاف و حجاب نام‌گذاري شده است تا به صورت رسمي در يک روز بيش از ايام ديگر سال به اين موضوع مهم توجه داشته باشيم.

وي اظهار کرد: علت نام‌گذاري اين روز را مي‌توان به سالهاي اختناق رضاخاني نسبت داد آنجا که در چنين روزي مسجد گوهرشاد مورد حمله قزاقها قرار گرفت و مردمي که در اين مسجد عليه کشف حجاب رضاخاني تحصن کرده بودند مورد حمله قرار گرفتند.

مولوي تصريح کرد: گرايش به پوشش وعفاف يك گرايش فطري در ميان زنان و مردان است اما ميزان و شكل آن رابطة مستقيمي با اخلاق و فرهنگ جوامع داشته و دارد.

وي بيان داشت: در سرزمين‌هاي مختلف، انسان‌هايي كه به ارزش‌هاي اخلاقي اعتقاد بيشتري داشته‌اند. از پوشش كامل‌تر و متين‌تري استفاده كرده‌اند و هر قدر سطح ارزش‌هاي اخلاقي در آن جوامع پآيين آمده، پوشش مردان و زنان نيز در سطح پآيين‌تري قرار گرفته و شكل نامناسبي پيدا كرده است.

مولوي اذعان داشت: با توجه به اينکه دشمنان دين اسلام حجاب و عفاف را هميشه يکي از مهم‌ترين موانع در راستاي عملياتي کردن برنامه‌هاي خود براي تضعيف دين اسلام دانسته‌اند از سالهاي بسيار دور تضعيف پايبندي به حجاب در دستور کار آنها قرار گرفته است.

وي عنوان کرد: همچنان که دربرهه امروزي دشمن با تمام توان حجاب زنان وغيرت مردان مارانشانه گرفته است وآنچه که ميتواند دشمن رادرراه رسيدن به اين هدف شوم خودناکام بگذارد رعايت عفاف وحجاب است

مولوي يادآور شد: استعمار غرب با درک اهميت موضوع عفاف و حجاب سرمايه گذاري تبليغاتي خود را درهمين بخش و براي نابودي فرهنگ و تمدن اصيل ايراني - اسلامي معطوف نموده بنابراين بايد با همين سلاح عليه آنها اقدام کرده و براي گسترش فرهنگ ناب اسلامي در ميان جوانان تلاش کرد.

وي بيان داشت: حجاب از جمله موضوعاتي است که انسانها از آغاز پيدايش با آن به صورت غريزي و فطري ارتباط داشته‌اند و آن را براي سهولت زندگي کردن پذيرفته‌اند.

مولوي خاطر نشان کرد: در دين اسلام و کتاب آسماني ما مسلمانان نيز اين مسئله بسيار مورد تاکيد قرار گرفته و آيات متعددي در اهميت اين واجب الهي نازل شده و ائمه معصومين(ع) نيز آن را از جمله مسائل مهم دين بيان کرده‌اند.

وي اظهار کرد:خداوند در کتابهاي آسماني نيز تاکيد فراواني بر مسئله حجاب و عفاف داشته و انسان ها را در مقاطع مختلف زماني نسبت به فوايد رعايت عفاف و حجاب آگاه داشته است.

مولوي با اشاره به اينکه , از ديدگاه قرآني حجاب داراي ابعاد و شاخص هاي پنجگانه ي نگاه، گفتار، رفتار، قلب و بدن است که رعايت آن به مرد و زن توصيه شده است بيان داشت: حجاب مسأله اي مهم در همه ي اديان است ، در همه ي دين ها به عفاف و حجاب توجه شده اما هميشه افراط و تفريط هايي وجود داشته است در حالي که اسلام واضع قانون حجاب نيست بلکه آن را قانونمند و متعادل نموده تا با روحيه و سرشت انسان ها سازگار باشد.

وي تاکيد کرد: نوع آفرينش و ظرافت وجودي زن باعث شده تا خداوند براي حراست و حفظ او از دسترسي بيگانگان، تدبيري انديشد که سيماي حقيقي حجاب، يعني حضور در لباسي که به مدد آن بتوان بدون آسيب هاي اجتماعي و روحي به انجام وظايف ديني، اجتماعي و علمي خود در جامعه پرداخت.

معاون اجرایی سپاه قمر بنی هاشم (ع) چهارمحال و بختیاری گفت: امنيت اخلاقي و تعالي معنوي از فوايد و آثار رعايت حجاب بر شمرده ميشود و دلايل عقلي و توصيه هاي ديني بسياري درباره ي فوايد عفاف و حجاب وجود دارد که امنيت اخلاقي ، سلامت روحي و بهداشت جنسي و نيز استحکام بنيان خانواده از آن جمله است

مولوي اظهار کرد: زن از ديدگاه اسلام داراي شخصيت شايسته و موقعيتي الهي است که مي تواند مدارج کمال را طي کرده و به مراتب عالي انسانيت راه يابد.

وي تصريح کرد: وجود زن زينت بخش آفرينش انسان است و افق روح او تجلي گاه رحمت. دامن زن مدرسه بشريت است و کمال مرد بدون او ممکن نيست.زن مظهر ظرافت و وجودش جمال آفرينش است

مولوي خاطر نشان کرد: اصلاح جامعه در گرو تقواي زن و محيط خانواده کلاس درس اوست. جايگاه الهي و والاي اين گوهر آفرينش اقتضا دارد که در صدف حجاب قرار گيرد تا ارزش هاي او حفظ شود.

وي عنوان کرد: يکي از مهم ترين علل حجاب براي زنان حفظ ارزش والاي. زنان با داشتن حجاب صحيح و کامل سعادت فرزندان آينده را تضمين مي نمايندهمچنان که مردان باغيرت خانواده وجامعه اي قدرتمند وروبه پيشرفت ميسازند واجتماع هردواينان سلامت روحي ورواني جامعه رابدنبال خواهدداشت.

مولوي تاکيد کرد: پس شايسته است درجهت ترويج اين يادگارارزشمند ائمه ودستور خالق هستي که هرآنچيز باارزش را درپرده حجاب قرارداده ودرصيانت از حريم ارزشمند خانواده درپاسداشت ۲۱تيرماه روز عفاف وحجاب همه با هم زن ومرد باشرکت گسترده درتجمع مردمي عفاف وحجاب يکبارديگر قدردان اين هديه ارزشمند خدادادي باشيم .

گزارش: مرضیه عالی پور هفشجانی

انتهای پیام/۵۳۰ب
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خبرهای مارا در پیام رسان های زیر دنبال کنید

تاريخ:

دوشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۸

ساعت:

۱۱:۱۴:۰۰

22 Apr 2019