۰
plusresetminus
تاریخ انتشاريکشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۶
کد مطلب : ۳۴۴۹۰
محققان کانادایی عنوان می کنند؛

راهکارهای کاهش ریسک زوال عقل

ترک سیگار، تغذیه سالم و ورزش خطر ابتلا به زوال عقل را کاهش می دهد.
راهکارهای کاهش ریسک زوال عقل
به گزارش جهانبین نیوز؛ محققان دانشگاه اونتاریو غربی کانادا دریافته اند اتخاذ سبک زندگی پیشگیری از سکته ممکن است به کاهش بروز زوال عقل در سالمندان هم کمک کند.

تحقیقات نشان داد بعد از بکارگیری شیوه های پیشگیرانه در کنار رژیم غذایی سالم، ورزش، زندگی بدون دود سیگار و توتون، و مصرف داروی فشارخون طبق تجویز پزشک، ریسک سکته تا ۳۷.۹ درصد برای افراد ۸۰ سال به بالا کاهش می یابد. همچنین ریسک بروز زوال عقل تا ۱۵.۴ درصد کاهش می یابد.

جاشوآ سراسولو، محقق ارشد، در این باره می گوید: «یافته های ما نشان می دهد با پیروی از سبک زندگی پیشگیری از سکته، ما می توانیم احتمال بروز برخی انواع زوال عقل را نیز محدود کنیم.»

در این مطالعه محققان داده های ۵.۵ میلیون نفر را در اونتاریو کانادا از سال ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۳ برای برآورد نرخ بروز سکته و زوال عقل بررسی کردند.

آنها از شرکت کنندگان خواستند تا شیوه های پیشگیری از سکته را در پیش بگیرند. محققان مشاهده کردند با تغییر در سبک زندگی، ریسک سکته و برخی انواع زوال عقل در این افراد کاهش یافته بود.

به گفته محققان، اکثر سکته ها ناشی از محدودشدن جریان خون به مغز بوده و زوال عقل عروقی هم ناشی از کاهش تامین خون برای مغز است. محققان اذعان می کنند افرادی که دچار سکته مغزی می شوند دوبرابر نیز در معرض ابتلا به زوال عقل هستند.

منبع: مهر

انتهای پیام/1026ج
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خبرهای مارا در پیام رسان های زیر دنبال کنید

تاريخ:

دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷

ساعت:

۲۳:۰۱:۰۴

18 Mar 2019