۰
plusresetminus
تاریخ انتشاريکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۸:۴۱
کد مطلب : ۳۳۴۲۸
مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری:

آموزش و مدیریت فضای مجازی نیاز امروز چهارمحال و بختیاری است

مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: آموزش و مدیریت فضای مجازی نیاز امروز این استان است و باید برنامه‌ریزی‌های لازم در این زمینهصورت گیرد.
آموزش و مدیریت فضای مجازی نیاز امروز چهارمحال و بختیاری است
به گزارش جهانبین نیوز؛ حجت‌الاسلام سید جعفر مرتضوی مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری در دیدار با روح الله مومن نسب، کارشناس فضای مجازی اظهار کرد: چهارمحال و بختیاری از لحاظ مدیریت فضای مجازی نیاز مبرم به آموزش دارد و حضور کارشناسانی ازجمله شما در این استان لازم و ضروری است.

وی تصریح کرد: تمام برنامه‌های کارشناسان فضای مجازی که از سوی اداره کل تبلیغات اسلامی به منظور اجرای گفتمان‌های دینی در دانشگاه‌ها و دیگر مراکز علمی برگزار می‌شود، ضبط و درقالب سی دی در اختیار مخاطبین ما ازجمله روحانیون، مداحان و هیئت‌های مذهبی گذاشته می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: آموزش درباره مدیریت فضای مجازی بسیار لازم است و در حال حاضر مشاهده می‌کنیم که لطمه‌ها و آسیب‌های زیادی در این مورد به جامعه ما و به‌ویژه جوانان و نوجوانان ما وارد می‌شود که بسیاری از این آسیب‌ها زیرپوستی و غیرقابل مشاهده است.

حجت الاسلام مرتضوی ادامه داد: در بسیاری از شهرها و روستاهای استان ما، پدران و خانواده‌ها به هیچ وجه با فضای مجازی آشنایی ندارند، اما در مقابل نوجوانان و جوانان آنها به شدت در استفاده از فضای مجازی خبره شده‌اند و از تمام زوایای آن آگاهی دارند و این بزرگ‌ترین آسیب جامعه امروزی ماست.

وی با بیان اینکه در چهار محال و بختیاری حتی عشایر هم درگیر فضای مجازی و ماهواره هستند تاکید کرد: بیش از ۹۰ درصد روستاها و مناطق روستایی و عشایری ما پوشش اینترنتی دارند و این درحالی است که هیچ‌گونه آموزشی و آشنایی با معایب و آسیب‌ها ندارند و غافل از این هستند که دشمن با ترویج فرهنگ غلط از همین فضاها چه قصد و هدفی را دنبال می‌کند.

آموزش افراد در مناطق مختلف در بحث فضای مجازی آن‌ها را به آموزشیار فضای مجازی تبدیل می‌کند

در ادامه این دیدار روح الله مومن نسب، کارشناس فضای مجازی کشور بیان داشت: با هدف آشنایی عموم مردم جامعه با آسیب‌ها و چالش‌های فضای مجازی، طرحی را به مرحله اجرا گذاشته‌ایم که در این طرح افراد مشتاق و علاقمند به کار در فضای مجازی را انتخاب و دوره‌های آموزشی برای آنها برگزار می‌کنیم.

وی افزود: آموزش و در اختیار گذاشتن بسته فرهنگی به‌منظور تغذیه فکری ازجمله کتاب و سی دی‌های آموزشی، باعث می‌شود هر یک از این افراد در منطقه خود یک آموزشیار فضای مجازی شود و رفته، رفته تجارب بسیاری کسب کند و نحوه استفاده درست از فضا را به دیگران آموزش دهند.

وی با اشاره به اینکه چون تعداد متقاضیان این طرح زیاد هستند و امکان مراجعه حضوری ندارند، ادامه داد: این آموزشیاران نیازی به مراجعه به استاد ندارند به این دلیل که آموزش‌های لازم از طریق فایل‌های پاور پویت و فایل‌های صوتی به آنها انتقال داده می‌شود.

انتهای پیام/1026ج
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خبرهای مارا در پیام رسان های زیر دنبال کنید

تاريخ:

سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

ساعت:

۱۹:۲۶:۱۱

18 Jun 2019