کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

مدیرکل عشایری چهارمحال وبختیاری:

عشایر چهارمحال و بختیاری در پی بارش های اخیر ۶۰ میلیارد ریال خسارت دیدند

29 فروردين 1395 ساعت 13:08

مدیرکل عشایری چهارمحال وبختیاری با اشاره به اینکه عشایر چهارمحال و بختیاری در پی بارش های اخیر ۶۰ میلیارد ریال خسارت دیدند، گفت: به دنبال بارش های اخیر، ۲۰۰خانوار عشایری با کمک ۱۶گروه امدادی در استان نجات یافتند.


یحیی حسین‌پور مدیرکل عشایری چهارمحال وبختیاری در گفت و گو با جهانبین نیوز اظهار کرد: بارش برف، باران وجاری شدن سیلاب اخیر خسارت‌های مالی فراوانی برای عشایر در پی داشته است.

حسین پور افزود: سیلاب و بارش شدید باران وبرف تأسیسات، راه‌های کوچ‌رو، دام‌ و چشمه‌های آبشخور عشایر را تخریب کرده است.

مدیرکل عشایری استان چهارمحال وبختیاری با بیان اینکه پنج هزار راس دام هم از عشایر بر اثر سیلاب تلف شد،گفت:متأسفانه تعدادکمی از دام‌های عشایراز خدمات بیمه بهره مند هستند.

حسین‌پور گفت: توانستیم  ۱۵ تُن علوفه بین عشایر آسیب‌دیده توزیع کنیم.
فرهادی مدیر کل ستاد بحران چهارمحال و بختیاری در گفت و گو با جهانبین نیوز اظهار کرد: این میزان خسارت به تأسیسات زیربنایی شامل جاده ها، خطوط انتقال شبکه های توزیع آب و برق، کانال های دفع آب معابر شهری و روستایی، تأسیسات فضای سبز شهری، باغات مثمر، فضای سبز شهرها، جنگل ها، منابع طبیعی، زمین های کشاورزی و دام های عشایر وارد شده است.

وی به تخریب پایگاه ۱۱۵اورژانس سد و نیروگاه کارون چهار بر اثر ریزش کوه اشاره کرد و افزود: در این حادثه پس از چهارساعت تلاش ماموران ،اتومبیل های پرسنل و آمبولانس اورژانس از زیر سنگ ها خارج شد.

 

 فرهادی گفت: به دنبال بارش های اخیر، ۲۰۰خانوار عشایری با کمک ۱۶گروه امدادی پیاده از فرمانداری ها، بخشداری ها، جمعیت هلال احمر و امور عشایر در استان نجات یافتند.

قطره مدیر کل هواشناسی چهارمحال و بختیاری هم در این گفت وگو اظهار کرد : میانگین وزنی بارندگی ها از اول پاییز تاکنون به ۴۷۵ میلیمتر رسید که میزان بارش ها در مقایسه با دوره مشابه سال قبل حدود ۱۸ درصد کاهش داشته است.

انتهای پیام/1022ج


کد مطلب: 28281

آدرس مطلب :
http://www.jahanbinnews.ir/news/28281/عشایر-چهارمحال-بختیاری-پی-بارش-های-اخیر-۶۰-میلیارد-ریال-خسارت-دیدند

جهان بین
  http://www.jahanbinnews.ir