۰
plusresetminus
تاریخ انتشاردوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۱
کد مطلب : ۲۵۴۸۶
ذوالفقاری در نشست مشترک استانداران و سفیران خبر داد؛

۷۲۱ پایگاه مرزی برای مقابله با انتقال تروریست‌ها در مرزهای ایران

معاون امنیتی ـ انتظامی وزارت کشور با اشاره به امضای اسناد همکاری امنیتی با ۳۶ کشور گفت: ۷۲۱ پایگاه مرزی را برای مقابله با انتقال تروریست‌ها در مرزها مستقر کردیم.
۷۲۱ پایگاه مرزی برای مقابله با انتقال تروریست‌ها در مرزهای ایران
به گزارش جهانبین نیوز حسین ذوالفقاری معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور در نشست مشترک استانداران و رؤسای محترم نمایندگی‌های جمهوری اسلامی که در وزارت کشور برگزار شد، گفت: در منطقه‌ای قرار گرفتیم که امنیت با چالش جدی روبروست اما با تمام اقداماتی که انجام می‌دهیم در عرصه بین‌الملل بدهکار می‌شود.

وی ادامه داد: در یکی از کشورهای همسایه مهاجرت‌های غیرقانونی از این کشور به سمت اروپا شکل گرفت اما اتحادیه اروپا کمک‌های مالی را به این کشور اختصاص داد تا از این امر جلوگیری شود،‌ که باید از خود سؤال کنیم که آیا ما توانسته‌ایم از این فرصت‌های بین‌المللی استفاده کنیم و شاید زبان ما در این حیطه کارایی نداشته است.

معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور با ارائه آماری در زمینه مقابله با گروه‌های پخش کننده مواد مخدر گفت: ما هزار و ۲۰۰ باند مواد مخدر را متلاشی و بیش از ۳۵۰ هزار قاچاقچی را شناسایی کردیم که در این راه ۴ هزار شهید و مجروح برای مبارزه با مواد مخدر تقدیم به انقلاب کردیم.

ذوالفقاری با اشاره به مهاجران مجاز و غیرمجاز در کشومان تصریح کرد: ۴۰۰ هزار دانش‌آموزان از این مهاجران حدود ۱۰۰۰ مدرسه ۱۰ کلاسه و دو شیفته را به خود اختصاص دادند و بیش از ۳۶۰ هزار فرصت شغلی اتباع مجاز بوده که باید به دنبال آن باشیم که با این حجم از مهاجرین در فرصت‌های بین‌المللی استفاده کنیم.

وی با اشاره به اقدامات جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با انتقال تروریست ها در مرزها حدود ۷۲۱ پایگاه مرزی در این راستا مستقر کردیم اقدامات الکترونیکی و پوشش هوایی را در این زمینه برقرار کردیم.

ذوالفقاری با اشاره به امضای اسناد همکاری با دیگر کشورها خاطر نشان کرد: با ۳۶ کشور اسناد همکاری امنیت امضا کردیم که با ۱۶ کشور موافقتنامه، ‌۲۲ کشور یادداشت تفاهم و ۹ کشور قرار داد چند جانبه و تفاهم‌نامه داشتیم.

معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور با انتقاد از برخوردهای نامناسب برخی کشورها همسایه در توقف ترانزیت جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: اخیراً یکی از کشورهای همسایه ۳ یا ۴ روز کامیون‌های ما را در داخل نگه داشته بود اما وقتی خواستیم برای آنان محدودیت متقابل ایجاد کنیم وحدت در این مسیر وجود نداشت.

وی با اشاره به ضرورت تسهیل در صدور ویزا یکی از اقدامات وزارت کشور در جهت جلوگیری و مهاجرت غیرقانونی اعلام کرد و تصریح کرد: به روایت آمار ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز بالای ۹۰ درصد کالای قاچاق وارد کشور می‌شود و آن بخشی هم که وارد نمی‌شود پس از طی مسیری و به طریقی وارد کشور می‌شوند که ما هزینه‌های زیادی را برای برخورد با این امر مطرح می‌کنیم که آیا زمان آن نرسیده است که کاری پایه و اساسی در این زمینه انجام شده و حقوق دولت نیز در این مسیر مورد توجه قرار بگیرد. بنابراین باید فکر اساسی برای مقابله با کالای غیر مجاز داشته باشیم.

منبع: جام نیوز

انتهای پیام/1026ج
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خبرهای مارا در پیام رسان های زیر دنبال کنید

تاريخ:

دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸

ساعت:

۰۹:۵۲:۳۲

17 Jun 2019