۰
plusresetminus
تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۰
کد مطلب : ۴۰۵۵۱
رئیس باستان‌گرایی و فرق مذهبی سازمان تبلیغات کشور

دین اسلام جامع‌ترین دینی‌ست که همه اقوام را به یک‌چشم نگاه می‌کند

رئیس باستان‌گرایی و فرق مذهبی سازمان تبلیغات کشور گفت: دین اسلام جامع‌ترین دینی است که به همه ملت‌ها و اقوام به یک‌چشم نگاه می‌کند و مخاطب این دین انسان است.
به گزارش جهانبین نیوز، کارگاه آموزش نقد و شناخت باستان‌گرایی با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاتمی رئیس باستان‌گرایی و فرق مذهبی سازمان تبلیغات کشور در محل سازمان تبلیغات شهرستان فارسان برگزار شد.

حجت‌الاسلام رئیسی مسئول حلقه‌های صالحین سپاه ناحیه فارسان در این خصوص گفت: متأسفانه در چند سال اخیر فرق مذهبی باستانی نظیر زرتشت و یا فرقه‌های ضاله نظیر دراویش در استان چهارمحال و به‌خصوص شهرستان فارسان نفوذ کرده و از عدم شناخت افراد سوءاستفاده و با صرف هزینه‌های زیاد اقدام به عضوگیری کرده‌اند و متأسفانه بسیاری از جوانان نیز از روی نداشتن شناخت و جهل به این فرق پیوستند.

وی تصریح کرد: این اتفاق در سال‌های اخیر بسیار شدت گرفت و این روند می‌تواند بسیار خطرناک باشد لذا با برگزاری کارگاه‌های آموزشی و توجیهی برای جوانان و نوجوانان سعی داریم تا با این جریان مقابله کنیم.

احمد حاتمی، رئیس باستان‌گرایی در این برنامه گفت: ادیان و پیامبران هرگز با تمدن‌ها و آثار مثبت آن‌ها مشکلی نداشته و هیچ‌گاه تمدن‌ها را نفی نکردند اما گاها سوءتفاهم‌ها و برخی کج‌فهمی‌ها از جانب برخی جاهلان سبب می‌شود تا این دو را رودررو و در مقابل یکدیگر قرار دهند.

وی بیان داشت: چیزی که مردم یک سرزمین با نژادهای مختلف را در یک اقلیم جمع و در کنار یکدیگر قرار می‌دهد ملیت است.

حاتمی تصریح کرد: در بین هر ملتی یکسری تعصبات وجود دارد که این تعصبات ملی اگر موجب همبستگی و اتحاد در بین مردم ملت شود بسیار پسندیده و مقبول است اما اگر رویکردی ظالمانه و تبعیض‌آمیز داشته باشد و موجب تضییع حق کسی شود و یا جدایی اندازد مطمعنا رد و نامقبول است، دین اسلام جامع‌ترین دینی است که به همه ملت‌ها و اقوام به یک‌چشم نگاه می‌کند و مخاطب این دین انسان است.

وی در ادامه عنوان کرد: ما نباید کاری به عرب بودن یا غیرعرب بودن یا نژاد و قومیت داشته باشیم و اگر سخنی از کسی می‌شنویم باید به خاطر حق بودن و صحیح بودن آن سخن آن را بپذیریم.

انتهای پیام/590پ
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خبرهای مارا در پیام رسان های زیر دنبال کنید

تاريخ:

سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

ساعت:

۱۹:۱۵:۵۸

18 Jun 2019