۰
plusresetminus
تاریخ انتشارپنجشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۰
کد مطلب : ۳۶۳۱۶
استاد حوزه علمیه قم:

بزرگترین ثمره روضه‌ و پیاده‌روی اربعین معرفی امام حسین (ع) به دنیا است

استاد حوزه علمیه قم گفت: بزرگترین ثمره که از روضه های سیدالهشدا می‌گیریم، اجدادمان می گرفتند و نوادگان ما خواهند گرفت این است که امام حسین (ع) را به مردم دنیا معرفی می کنیم و همین روضه ها و پیاده روی اربعین است که امام حسین (ع) را به مردم دنیا می‌شناساند.
به گزارش جهانبین نیوز؛ حجت الاسلام سید حسین آقامیری در همایش بزرگ لبیک یا حسین (ع) در حسینیه امام زادگان دو معصوم شهرکرد اظهار کرد: متاسفانه امروزه یکی از مشکلات که در جامعه ما وجود دارد و هم به زندگی شخصی به ما آسیب می زند، هم در مسائل اجتماعی و هم در امور فردی مسئله خودکم بینی است.

وی با بیان اینکه خود بزرگ بینی جائیست که انسان دچار تکبر می شود، خودبزرگ‌بینی نفسا چیز بدی نیست البته خود بزرگ بینی و تکبر در برابر مومن مزمت است افزود: این موضوع در برابر دشمن چیز خوبی است.

آقامیری بیان داشت: خود کم بینی صفت بدی است و زمانی که انسان در برابر دشمن خدا قرار بگیرد و خودش را ناچیز و حقیر ببیند این صفت بد و نکوهیده است، در جامعه ما کسانی دچار خودکم بینی هستند و مثلا احساس می کنند اگه جلسه روضه ای برای سیدالشهدا در خانه بگیرند و تعدادی شرکت کنند این جلسه در عالم خلقت تاثیری نخواهد داشت، یا برادران هیئتی اینگونه تصور دارند که اگر هیئت‌شان در شهر یا محله شلوغی قرار نگرفت تاثیری ندارد و هیئت هایی که در مراکز استان‌ها و شهرهای بزرگ قرار دارند موثرتر هستند.

وی با اشاره به اینکه ۱۲۴ هزار پیامبر قبل از خلقت ابی عبدالله طبق روایات کربلا را زیارت کردند و برای مصیبت سید الشهدا گریه کرند افزود: مجموعه روایات زیادی وجود است، از آن کسی که به کربلا می روند، از آن کسی که گریه می کند یا نزری می دهد و...، نکته مهمی که مطرح است این است که چرا دشمن با روضه سید الشهدا مشکل داشته و هنوز هم دارد.

وی یادآور شد: دشمن از اول خواستار برچیدن بساط روضه سید الشهدا بوده است و در حقیقیت می‌خواهد اصل این بساط و اصل این جریان را ریشه کن کند.

آقامیری با اشاره به اینکه سوابق بسیاری از این اعمال خصمانه در تاریخ موجود است خاطرنشان کرد: خوشبختانه درحال حاضر دشمن قدرت سابق را ندارد و نمی تواند جریان عزاداری سید شهدا را ریشه کن کند از همین رو سعی در بی ثمر نشان دادن جریان عزاداری دارد.

وی قدیمی ترین جلسه عالم خلقت را عزاداری سید الشهدا داسنت و ادامه داد: اولین کسانی که نشستند و برای سیدالشهدا گریستند و عزاداری کردند حضرت جبرئیل و حضرت آدم بودند و این عزاداری تا قیامت وجود دارد و اصل این عزاداری در روز قیامت متجلی می شود.

آقامیری به سخن امام حسین (ع) اشاره و تاکید کرد: ایشان می‌فرایند؛ خون من در کربلا می جوشد تا زمانی که پسرم مهدی (عج) می آید و اوست منتقم اصلی، این بدین معنی است که عزای من، فکر من، هدف من یعنی همین عزایی که امروز وجود دارد و هست تا وقتی که امام زمان ظهور کند.

این استاد حوزه علمیه قم گفت: بزرگترین ثمره که از روضه های سیدالهشدا می‌گیریم، اجدادمان می گرفتند و نوادگان ما خواهند گرفت این است که امام حسین (ع) را به مردم دنیا معرفی می کنیم و همین روضه ها و پیاده روی اربعین است که امام حسین (ع) را به مردم دنیا می‌شناساند، چون تا امام حسین (ع) را به عالم معرفی نکنیم از ظهور امام زمان (عج) خبری نیست.

انتهای پیام/۱۰۲۶ج
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خبرهای مارا در پیام رسان های زیر دنبال کنید

تاريخ:

دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸

ساعت:

۱۹:۱۲:۳۱

17 Jun 2019